Webové stránky

Přípravný kurz k maturitě: Proč mu říct ANO?

RSS

Čeká Tě maturita z jazyka a Ty se už teď bojíš, že bude neúspěšná? Neházej flintu do žita a přihlas se na přípravný kurz k maturitě z angličtiny, němčiny a dalších jazyků v Jazykové škole PELICAN! Každý z nás má nějakého bubáka pod postelí, kterému se bojí podívat do očí. Maturita z cizího jazyka už tím bubákem být nemusí!

Průběh maturitní zkoušky z cizího jazyka

Maturita z cizího jazyka znamená úspěšně absolvovat hned 3 části zkoušky. Těmi jsou didaktický test, psaní slohové práce a ústní zkoušení. Jak jistě tušíš, příprava by se rozhodně neměla zanedbat!

Nejlepší radou, která může zaručit u maturity z jazyka úspěch, je začít s přípravou včas. Mnoho z nás však postrádá silnou vůli. Jak se donutit začít učit včas a neodkládat zdánlivě (říkáme zdánlivě a myslíme to vážně, protože učit se jazyk, to je přece vždycky nakonec zábava!) nepříjemnou povinnost až na poslední chvíli?

Cool řešením pro každého budoucího maturanta může být příprava na maturitu z angličtiny, němčiny a dalších jazyků, který Ti ukáže, že ponořit se do jazykového vzdělávání je vlastně zábava!

Drobné tipy, které Ti zaručí úspěch

Slovíčka jsou všude kolem nás!

Nepotřebuješ kurzy němčiny nebo angličtiny, aby se Tvoje slovní zásoba rozšířila. Přečti si knihu v cizím jazyce, pusť si film v originálním znění nebo se prostě jen dívej kolem sebe a nauč se věci pojmenovat cizím jazykem! Pořiď si cool zápisníček a každý neznámý výraz si pravidelně zaznamenej. Věř tomu, že se Ti nová slovíčka budou jak při psaní slohové práce, tak při ústní části jazykové zkoušky, hodit!

Starší didaktické testy Tě naučí vypořádat se s časovým limitem

A navíc Ti ukáží, jak na tom ve skutečnosti jsi. Nemá cenu bát se postavit svým současným znalostem čelem. Jenom tak uvidíš, že má cenu začít už teď! Psaní didaktického testu chce trénink jako všechno ostatní.

To, že nemáš dobrý výsledek neznamená, že nemáš znalosti. 80 % neúspěšných studentů při didaktickém testu vyhořelo jen kvůli tomu, že se nezvládlo vypořádat se stresem způsobeným časovým limitem. Pravidelným tréninkem se naučíš hodit tikající hodinky za hlavu!

Přípravný kurz k maturitě

Výhodou přípravných kurzů k maturitě s lektorem však mají nespornou výhodu v tom, že při nich dochází k přímé interakci mezi lektorem a studentem daného jazyka, která v každém případě studentům velmi pomáhá.

Nejen tím, že kvalifikovaný lektor dokáže odhalit slabá místa jednotlivých účastníků kurzu a těmto nedostatkům se věnovat, díky soustavné práci a viditelným výsledkům u studentů dochází taky k překonání strachu z neúspěchu, který může být v mnoha případech základním kamenem neúspěšného vykonání státní maturitní zkoušky z jazyka.

Co může být horšího než si už před maturitou vtlouct do hlavy, že zkoušku v každém případě neudělám! Přípravný kurz Tě nejen připraví, ale navíc Ti zvedne sebevědomí. Ty se tak přestaneš zbytečně stresovat. A bubák pod postelí bude tytam!

A co po maturitě?

Není Tvým bubákem ani tak maturitní zkouška jako spíš to, co bude po ní? Neláká Tě vysoká a baví Tě cizí jazyky? Začni studovat pomaturitní studium jazyků! Zachovej si i po maturitě status studenta, získej ISIC kartu zdarma a studuj v ceně pomaturitního kurzu ještě jeden jazyk zdarma. Užívej si zábavu se všemi studentskými výhodami i po maturitě.

Jazykovka PELICAN v Brně už teď nabízí pomaturitní kurzy pro školní rok 2018/2019 za výhodnou cenu First minute. Podívej se na stránky školy PELICAN, na její Facebook a nezapomeň si přečíst reference pomaturitních studentů. Ať už se budeš chtít připravit na maturitu nebo si jazykové vzdělání doplnit po ní, budeme se na Tebe těšit!

Tým PELICAN

Ukázat další aktuality