Webové stránky

Podpora systému Projekt „Režim Ukrajina” vám získá pracovníky

RSS

Dlouhodobý nedostatek pracovníků mohou firmy řešit všelijak. Záleží na mnoha faktorech. Kromě jiného také na tom, jaké pracovníky a na jakou pracovní pozici potřebují. Také jak rychle je potřebují.

Jedním z řešení může být projekt „Režim Ukrajina”, o který se stará Jihočeská hospodářská komora a který slibuje rychlejší získání kvalifikovaných pracovníků z Ukrajiny.

Pro koho je projekt Režim Ukrajina určený?

Projekt Ukrajina je určený pro firmy, které se potýkají s nedostatkem pracovníků a chtějí tento problém vyřešit náběrem pracovní síly z Ukrajiny. Jenže to není tak jednoduché. K tomu, aby u nich mohl kvalifikovaný ukrajinský zaměstnanec pracovat, potřebuje zaměstnaneckou kartu.

Mimo to je potřeba vyřídit všechny náležitosti a administrativu, aby bylo vše po právní stránce v pořádku. V dnešní době se doba získání ukrajinského pracovníka pohybuje okolo půl roku. Režim Ukrajina je rychlejší verzí, která má pro firmy řadu výhod.

Režim Ukrajina však není pro úplně všechny společnosti, jak by se mohlo na první pohled zdát. Vláda pro tento projekt stanovila pevné mantinely. Společnost, která o pracovníky z Ukrajiny touto formou žádá:

  • musí působit na trhu minimálně 2 roky,
  • musí minimálně po dobu 2 let zaměstnávat alespoň 10 zaměstnanců,
  • práce, kterou nabízí musí odpovídat požadované kvalifikaci.

Co všechno musí firma podniknout?

Pokud výše uvedené body firma splňuje, měla by své volné pracovní místo nahlásit na ÚP spolu se souhlasem se zařazením do centrální evidence pro zaměstnanecké karty. Dále by si měla zajistit ukrajinské uchazeče na požadovanou profesi (pouze 4-8 klasifikace CZ- ISCO).

Potom nezbývá než doručit žádost o zařazení do projektu Ukrajina na Jihomoravský kraj včetně povinných příloh v originále a čekat na vyřízení žádosti.

Jaké výhody má projekt Ukrajina?

Projekt Ukrajina nabízí řešení na zaměstnávání pracovníků z Ukrajiny. Jeho výhody spočívají v obejití VISAPOINTU. Je to rychlejší verze. Vaše zařazení do RU (Režim Ukrajina) je platný jeden rok. Všechny požadované dokumenty nepotřebují úřední ověření.

Zaměstnanecká karta ukrajinského pracovníka může být zajištěna i agenturou

Pokud zvažujete možnost náboru pracovní síly z Ukrajiny, tak se můžete také zkusit zařadit do projektu Režim Ukrajina nebo máte ještě možnost kontaktovat pracovní agenturu, která se vyřizováním zaměstnaneckých karet pro ukrajinské pracovníky přímo zabývá.

Vše potřebné je vám schopna zařídit ještě o něco dříve než v projektu Režim Ukrajina. Bezpochyby největší výhodou takové pracovní agentury je fakt, že všechno potřebné vyřídí za vás. Cestou pracovní agentury může být získání požadovaných pracovníků mnohem jednodušší.

Jednou z nich je také pracovní agentura IRS Czech, která vám pomůže nejen s vyřízením potřebných dokladů v rámci projektu Ukrajina ale také vám zajistí cestou krátkodobých víz, pracovníky ihned.

Ukázat další aktuality