Webové stránky

Nový trend – návrat ke klasickým papírovým přáním

RSS

Jistě znáte ten krásný pocit, kdy si ze schránky nesete obálku a cestou ke dveřím si říkáte, kdo asi si na mě vzpomněl. Ta rozechvělá zvědavost, když se nožíkem dobýváte pod vrstvu papíru.

Moderní technologie usnadnily komunikaci, urychlily život, ale proč si nechat vzít tu chvilku rozjímání, než otevřeme upřímné přáníčko? Přání poslaná e-mailem či sms zprávou ani nestihneme emočně prožít.

Naučili jsme se je přijímat stejně samozřejmě, jako obchodní korespondenci. Vyřizujeme je se stejnou lehkostí, jako mažeme spamy. A to je škoda.

Právě proto, že dnes existuje snadnější, leč neosobní alternativa, klasická papírová přání se stala téměř luxusním zbožím. A jsou stále více vyhledávaná.

Papírová přání vyjadřují víc, než se v nich píše

Nejde jen o přání k narozeninám či svátku jako takové, ale o celý ten proces, kdy gratulant dává najevo oslavenci, nakolik si jej cení. I v pohádkách musel princ nejdřív zdolat mnoho překážek, aby vyjádřil hodnotu svého vztahu k princezně.

Stejně tak dáváte zprávu o důležitosti adresáta vašeho přáníčka, když sami věnujete čas výběru papírového přání. Dáte si práci s hledáním toho nejkrásnějšího, elegantního, romantického nebo hravě rozevlátého. Tak, aby potěšilo. Sami a vlastní rukou napíšete slova od srdce. Zalepíte a odnesete na poštu nebo do poštovní schránky. Co říct víc?

Jak vybírat papírová přání

podle příležitosti

Dnes existuje široký výběr přání téměř ke všem příležitostem, jako jsou přání k narozeninám, přání k svátku, přání k promoci, k padesátinám, třicetinám, k narození dítěte apod. V e-shopech bývají rozdělena do sekcí, což usnadní výběr. Taky se díky tomu vyhnete omylu, než kdybyste vybírali jen podle obrázku, protože uvnitř některých přání bývá vytištěný text.

podle adresáta

Je důležité zamyslet se nad tím, komu přesně je přání určeno. Starší lidé vnímají přání z papíru jako tradici a mají radši elegantnější design, květinové motivy, tlumené barvy, prostě klasiku. Teenagera potěšíte vtipným přáním ve stylu komiksu. Mladé maminky a mladé babičky zaujme retro fotka kloučka ve slamáčku. Tetu, která se bojí koček, určitě nepotěší obrázek roztomilých koťátek.

podle vaší kreativity a postoje k adresátovi

Mohou to být přání bez příležitosti, prostě jen tak. Z lásky nebo pro radost. Ta bývají opravdovým překvapením a můžete v nich krásně uplatnit svou vlastní vynalézavost. Pošlete své přítelkyni přání z papíru, skládané ve stylu origami. Mamince pro radost mandalu s lotosovým květem a potomkovi na kolej obrázek podkovy pro štěstí nebo roztomilé prasátko.

Kde vybírat papírová přání

Kamenné obchody opět obnovují sortiment papírových přání pro nejrůznější příležitosti. Chcete-li se vyhnout dlouhému hledání toho správného obchodu, můžete navštívit i některý ze specializovaných e-shopů, např. www.poznani-knihy.cz , kde mají luxusní i originální papírová přání pro celou řadu příležitostí.

Ukázat další aktuality