Webové stránky

Jak funguje pronájem e-shopu versus zakázkový e-shop?

RSS

Stále více podnikatelů volí možnost pronájmu e-shopu. Proč a jak to probíhá, když se pro takový internetový obchod rozhodnete?

Co je pronájem e-shopu

Zjednodušeně řečeno si za paušální měsíční částku, zpravidla v řádu několika desetikorun, nejvýše pár set korun, koupíte už hotové řešení, které můžete dále využívat. Jste tedy naprosto ušetření starostí s vývojem e-shopu od jeho základů.

Klíčovou výhodou je zejména fakt, že v průběhu používání vás nečekají žádná nepříjemná překvapení. Společnosti nabízející pronájem mají software odladěný a stovky klientů jej spokojeně používají.

Rovněž tím ušetříte, neznamená to ale, že by jakkoli utrpěla použitelnost celého systému. Platforma je naprosto plnohodnotná a obsahuje veškeré potřebné funkce v podobě exportu do internetových srovnávačů i zabezpečení. Samozřejmostí je i zajištění SEO, napojení na ekonomické systémy nebo propojení se sociálními sítěmi.

Jak funguje pronajatý e-shop

Do rukou dostáváte administrativní rozhraní, kam se budete přihlašovat vlastním uživatelským jménem a heslem. Účtů může být samozřejmě několik s odlišnými právy v závislosti na tom, kdo do e-shopu přistupuje a které funkce bude využívat.

Uvnitř administrace si sami nastavíte jednotlivé položky, přidáte texty, setřídíte zboží do jednotlivých kategorií. V případě, že byste čemukoli nerozuměli, k ruce je vám technická podpora.

Dále si nastavíte grafiku, vybírat budete z předpřipravených šablon. Což nutně nemusí být na škodu, rozhodně to neznamená uniformitu. Navíc nebývá problém se domluvit na jejich individuální modifikaci dle vašich potřeb.

Co když budu chtít něco navíc

Již fungující základ lze rozšiřovat o další funkce i dodatečně. Tento přístup však má přirozeně svoje limity. S postupným rozvojem podnikání tak řada lidí dojde k tomu, že budou chtít přejít k vlastnímu e-shopu na míru.

Tato varianta vám nabídne pokročilejší možnosti a stejně tak i propracovanější vizuální stránku. V případě, že se k takovému kroku rozhodnete až po nějakém čase, je vhodné si vybrat takového dodavatele, který dokáže zajistit oba typy služeb.

Budete-li požadovat vytvoření vlastního e-shopu, nebude nutné řešit leckdy složitou migraci na nový systém. Programátoři dokáží přenos veškerých dat zajistit, a to samozřejmě včas, aby vás neohrozila jakákoli ztráta při nedodržení termínu.

Zároveň díky tomu předem víte, jak jsou schopni s vámi vývojáři komunikovat, což je při zajišťování e-shopu na míru nesmírně důležité. Jinak výsledek nikdy nemůže odpovídat vaší představě a potřebám vašeho podnikání.

Jasně nastolenými pravidly a diskusí si hned v zárodku taktéž ušetříte možné navyšování výdajů za práci v průběhu času. Vhodné je zkrátka myslet dopředu, například si rozvažte na začátku, jestli plánujete cílit i do zahraničí a web bude potřebovat další jazykové mutace.

Zakotvěte si do smlouvy i budoucí fungování e-shopu, abyste měli v dalším fungování garanci technické podpory atd.

Chcete si vyzkoušet profesionální pronájem e-shopu na 60 dní zcela zdarma? Jděte na stránky www.inshop.cz , kde si můžete zřídit demoverzi, jednoho z tradičních e-shopových řešení v ČR.

Ukázat další aktuality