Webové stránky

Oblečení na kiteboarding v zimě

RSS

Dostihl i vás nápor adrenalinových sportů a stali jste se vyznavači kiteboardingu? Není se čemu divit! Tento sport, jenž spočívá v jízdě po vodě na speciálním prkně za využití tažného draka, zažívá nebývalý boom!

Dokonce tak velký, že již dávno neplatí, že jeho příznivce uvidíte na vodě jen v létě. Kiteboarding v zimě je dnes naprosto běžnou záležitostí. Tomu je ale potřeba přizpůsobit svůj šatník!

Neopreny odpovídající tloušťky jsou v zimě nezbytné

Jestliže se chcete i v zimě cítit na vodě dobře, potřebujete k tomu především kvalitní neopren. Neopreny o tloušťce 4-5 mm jsou v našich klimatických podmínkách v zimě v podstatě nutností.

Neoprenové rukavice zachovají potřebný cit v rukou

Každý, kdo někdy zkusil osedlat kiteboard, může potvrdit, že v zimě jsou to ruce, které patří mezi nejvíce trpící části těla. Ve studené vodě proto každý ocení neoprenové rukavice, jež pomohou zachovat v rukách tolik podstatný cit.

Výběr vhodných neoprenových rukavic se rozhodně nevyplatí podceňovat. Může snad někdo tvrdit, že s prokřehlýma rukama dokáže stoprocentně na jistotu odstřelit draka? Stranou je v tuto chvíli možné nechat fakt, že neoprenové rukavice představují rovněž ideální prevenci proti rozličným poraněním a tvorbě puchýřů.

Neoprenové boty jsou již dnes na zimní vodě běžné

I nejotužilejší kiteři jsou občas v zimě nuceni nazout neoprenové boty. V minulosti se jich tomu většina bránila, protože ve starých typech bot ztrácela tolik potřebný cit, v současné době se ale vyrábějí moderní neoprenové boty, v nichž je cit takřka stejný jako v bosé noze, a navíc jsou v nich nohy chráněny před zimou.

Neoprenové ponožky musí mít správnou velikost

Při nákupu neoprenových bot by si měl každý milovník tohoto sportu vybrat i vhodné neoprenové ponožky. Zde je třeba vzít v potaz, jestli dotyčnému spíše vyhovují boty nízkého či kotníkového střihu.

Výběr neoprenových ponožek se rozhodně nevyplatí zanedbat, protože v okamžiku, kdy nebude trefena správná velikost, mohou zapříčinit zbytečné trápení. Když budou až příliš těsné, můžete se spolehnout na to, že se brzy prodřou.

V opačném případě se budou pro změnu plnit vodou, čímž ztratí svoje tepelně izolační vlastnosti.

Suchý oblek je dnes plnohodnotnou variantou neoprenu

Pro pěstování kiteboardingu v zimním počasí bývá rovněž doporučován suchý oblek. Ten je doporučován především vyznavačům tohoto sportu, kteří chtějí být v suchu a v teple, přičemž nechtějí, aby tím trpěla volnost jejich pohybu.

Dnes již se technologie výroby tohoto produktu zlepšila do té míry, že je v souvislosti se suchým oblekem možné hovořit o zcela relevantní variantě ke klasickým neoprenům.

Kvalitní oblečení na kiteboarding seženete v prověřeném e-shopu

V současnosti již skutečně nic nebrání tomu, abyste se svému milovanému koníčku věnovali i v zimním počasí. Je však třeba se vybavit dostatečně kvalitním oblečením, jež je možné zakoupit např. na Showroomu Mystic v Brně nebo na stránkách www.mysticstore.cz

Ukázat další aktuality