Webové stránky

Proč si domů pořídit aromalampu?

RSS

Jedním ze způsobů, jak si doma navodit chvíle pohody je pořízení aromalampy, tedy pokud jste ji ještě od svých blízkých nedostali darem. Právě aromalampa je pro svou širokou škálu využití vhodná jako praktický dárek snad pro každého.

Aromalampu seženete v řadě designů. Většina jich však funguje na stejném principu, tedy na odpařování vonné esence (různé substance) teplem svíčky. Proč si aromalampu domů určitě pořídit?

Účinky aromalampy musíte vyzkoušet na vlastní smysly

To, jestli jsou aromalampy tím pravým doplňkem i k vám domů nejlépe zjistíte, když si alespoň jednu domů pořídíte a vyzkoušíte ji na svých vlastních smyslech. Aromalampy pořídíte v různých cenových relacích.

I ty dražší kousky jsou však docela úsporné vzhledem k tomu, že vám doma, pokud je nerozbijete, vydrží celý život. Na rozdíl od různých osvěžovačů vzduchu doplňujete jen svíčku a vonnou esenci.

Ani za čajové svíčky a náplň moc neutratíte. Oleje do aromalamp nebo vosky do aromalamp vám většinou vystačí na více použití. Čajové svíčky lze nakoupit ve velkém výhodném balení. Díky tomu všemu si můžete chvíle relaxu přivodit doslova za pár kaček.

Malé, ale šikovné

Protože jsou aromalampy k dostání v obvykle malé velikosti, nebudou vám doma překážet. Naopak stanou se docela nenápadným, avšak elegantně doplňujícím prvkem ve vašem interiéru. Řada aromalamp může pro svůj hezký vzhled hrát ve vašem obydlí hlavní dekorační roli.

Za dodržení určitých podmínek jsou aromalampy také docela bezpečnou záležitostí. Hořící plamen svíčky je obvykle chráněn „stěnami” aromalampy, a proto prakticky nemůže dojít k zapálení okolních předmětů ani v případě, že svíčku nesfouknete. Čajové svíčky jsou malé a jejich doba hoření není příliš dlouhá. Samozřejmě musíte dbát na bezpečnou vzdálenost ostatních předmětů od aromalampy.

Šikovné jsou aromalampy i v tom, že vyvíjejí pouze nenásilnou vůni. Na rozdíl od osvěžovačů vzduchu rozvíjejí svou vůni postupně, a proto je přechod vzduchu bez vůně a s vůní velmi plynulý.

Jaké existují náplně do aromalampy?

Co se náplní do aromalamp týče, kdybychom začali vyjmenovávat všechny možné druhy vůní, byli bychom tady i pár hodin. Nejčastěji formou olejových esencí a vonných vosků si v domácnosti můžete navodit atmosféru mořského ovzduší, levandulové Provence, rozkvetlé zahrady, čerstvě vypraného prádla, můžete evokovat vůni Vánoc, léta.

Esence můžete vybírat i ze zdravotního hlediska. Kupříkladu taková mentolová vůně vám může pomoct překonat období chřipky.

V jakých chvílích aromalampy využijete?

Aromalampy mají své kouzlo. Využít je můžete pro běžné provonění bytu, relaxaci nebo k výjimečným rituálům. Nejideálnější jsou v kombinaci uvolňujících koupelí a masáží.

Právě vůně může ve velkém ovlivnit vaše smysly a aktuální náladu. Aromalampa vám pomůže užít si každou vaši volnou chvilku.

Velký výběr aromalamp včetně vonných vosků a olejů najdete na stránkách www.poznani-knihy.cz nebo na provoněné prodejně v Olomouci.

Ukázat další aktuality