Webové stránky

Co způsobuje rostoucí popularitu repasovaných PC?

RSS

Se stále více elektronickými zařízeními, které se vyrábí a následně staré modely likvidují, roste poměrně výrazně úroveň znečištění eWaste, což se stává globálním problémem. Jedním ze způsobů, jak omezit tento trend je prostě koupit repasované PC.

Pokud bude růst počet uživatelů, kteří dají přednost repasovaným počítačům, počet nově vyrobených zařízení poklesne, což bude mít vliv i na množství vytvářeného odpadu.

O roku 2017 došlo k výraznému růstu poptávky po repasované výpočetní technice. Otázka životního prostředí však určitě není jedním z hlavních důvodů k nákupu. Jaké jsou další důvody se podíváme dále.

Náklady

Úspora nákladů patří k hlavním výhodám při nákupu repasovaných PC. Např. ve Velké Británii po jejich rozhodnutí, že opustí EU se náklady na novou výpočetní techniku zvýšily až o 20 %. Pokud tedy repasované počítače pochází z dané země, nedochází k ovlivňování ceny ze strany výrobců z jiných zemí.

Pořízení zcela nových počítačů znamená poměrně vysoké náklady i v případě hromadného nákupu. Zároveň je třeba počítat s tím, že jejich hodnota po několika letech prudce klesá. Jestliže jste v minulosti při nákupu nezvažovali repasované PC, nyní to stojí za zvážení. Úspora pak může být velmi zajímavá.

Možnosti upgradu

Při hromadném nákupu repasovaných PC máte v některých případech možnost si stanovit i určité parametry, které od počítačů vyžadujete.

Např. pokud potřebujete opravdu výkonné pracovní stanice, které zvládají i náročné výpočetní úkony, je možné přidat více paměti RAM a vyjde to levněji než při nákupu nového stroje v maloobchodě.

Při nákupu si také pohlídejte, že zakoupené PC již mají instalovaný požadovaný operační systém. Ideálně v nejnovější edici. V případě, že máte k dispozici své vlastní IT oddělení a licence, můžete to přenechat jim.

Kvalita repasovaných PC

Některým lidem vadí, že by repasované počítače mohli mít nižší standard při srovnání se zcela novými. U repasované výpočetní techniky se však nemusíte obávat. Před předáním k dalšímu prodeji, probíhají na stroji náročné testy, které pomohou odhalit slabší hardware.

Ten se následně nahrazuje novým a co se týče operačního systému je samozřejmě instalován na vyčištěné pevné disky.

Většina repasovaných PC pochází z předváděcích akcí, leasingů nebo jde o zboží vrácené v zákonné lhůtě. V každém případě jsou velmi zajímavé slevy, které u tohoto typu výpočetní techniky mohou dosahovat až 70 %.

Jedním z renomovaných prodejců repasované výpočetní techniky je inComputer.cz , kde vám právě takové slevy a záruku nabízí.

Ukázat další aktuality