Webové stránky

Jak ušetřit na povinném ručení? Jednoduše online

RSS

Jednou z pojistek, kterou vyžaduje zákon, je rozhodně pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla. Pokud vám tento název nic neříká, jistě znáte ten lidový. Tím je povinné ručení. Pokud máte auto, nebo třeba i motorku, máte povinnost si tuto pojistku sjednat. V tom už nejste nijak omezováni, a tak si můžete sami zvolit:

  • Rozsah pojistného krytí
  • Výši pojistných limitů
  • Pojišťovnu

Pokud jde o výběr té pravé pojistky, je rozhodně nutné přihlédnout také k její ceně. Už jenom proto, že ji platíte povinně každý rok, je vhodné, aby byla co možná cenově nejvýhodnější. Jak ušetřit? Sjednejte ji online.

Využijte správný nástroj

Nedoporučujeme chodit na stránky pojišťoven. Ty sice také umožní online sjednání, ale rozhodně zde nemáte na výběr z několika možností. Budete tak muset respektovat právě a jenom tu cenu, se kterou přichází daná pojišťovna. Mnohem lepší volbou je nástroj známý jako povinné ručení kalkulačka. Už název celkem dobře napovídá, že jeho úkolem je vám povinné ručení spočítat. Jde o nástroj, který j nezávislý a který dokáže porovnat ceny jednotlivých pojišťoven. Cesta k té nejvýhodnější pojistce je tedy celkem snadná. Jednoduše si ceny povinného ručení seřadíte od nejnižší a rázem přesně víte, jakou nejlepší cestou se již můžete vydat.

Nastavte si pojištění tak, aby bylo nejvýhodnější

Pokud máte v plánu sjednat si pojistku na pobočce, nebo prostřednictvím pojišťovacího agenta, není to úplně dobrá volba. Jak pro komplikovanost spojenou s osobní schůzkou, nebo delší dobou trvání. Rizikem je zde také to, že jenom málokdy budete mít ručení, které sami chcete. Zástupce pojišťovny vás mnohdy zatlačí do produktů, které možná tolik nepotřebujete, ale které cenu výrazně zvednou. To se vám při online sjednání rozhodně nestane. Sami si totiž můžete vše navolit tak, jak vám to bude vyhovovat. Jak vypadá pojištění, které je tím nejlevnějším?

  • Nízké pojistné limity v případě škody na zdraví
  • Nízké pojistné limity v případě škody na majetku
  • Pouze základní ochrana

Když doplňky, ta nejlépe zdarma

K povinnému ručení nabízejí mnohé pojišťovny také různé doplňky. Velmi časté jsou třeba asistenční služby, pojištění srážky se zvěří, stejně jako se může jedna třeba o pojistku čelního skla. Cílem by mělo být se těmto doplňkům vyhnout. To proto, že obvykle nejsou zdarma. Mít je jako součást pojistky jenom ve chvíli, kdy jsou jako bonus a vy i s nimi máte stále to nejvýhodnější povinné ručení na trhu.

Nejenom první rok

Pojistku za nejnižší cenu tedy máte sjednanou. To však nemusí znamenat, že bude nejvýhodnější i následující roky. Každý rok, když se blíží takzvané výročí vaší pojistky, je vhodné opět použít kalkulačku povinného ručení a zjistit, jak si ceny a pojišťovny aktuálně stojí. Je to otázka na pár minut, během kterých snadno zjistíte, zda platíte stále nejméně, nebo je zde možnost ještě pár stovek ušetřit. V druhém případě je vhodné podat výpověď u stávající pojišťovny, nejlépe ke dni výročí, a k tomuto dni si také sjednat pojistnou ochranu novou. Máte tak jistotu, že cena vaší pojistky bude výhodná každý rok. Nikoliv jenom ten první.

Nebojte se využít slev

I při online porovnání je možné použít různých slevových kuponů, které mohou klasickou cenu ještě snížit. Pokud je najdete, nebojte se je uplatnit. Také může být cenově zvýhodněno sjednání více pojistek najednou. Pokud neplánujete mít jenom zákonné povinné ručení, ale chcete mít pro své jistoty také havarijní pojištění, doporučujme obě pojistky srovnávat a sjednávat najednou. To z důvodu, že výsledná cena může být nižší, než když si oba dva produkty sjednáte samostatně.

Ukázat další aktuality