Webové stránky

Dovolená levně díky online letenkám

RSS

Chcete mít letošní dovolenou skutečně levnou? Poradíme vám, jak na to. Je několik věcí, které udělat a několik cest, kterými se vydat. Uvidíte, že cesta do vysněné destinace se vám skutečně vyplatí a užijete si pohodu za příznivou cenu.

Co vše tvoří cenu zájezdu?

Je jedno, zda budete kupovat dovolenou u cestovní kanceláře, nebo se rozhodnete sestavit si a naplánovat si svůj pobyt sami. Vždy je nutné vědět, co bude tvořit onu výslednou cenu. Jedná se o tyto tři věci:

  • Cena letenky
  • Cena ubytování
  • Cena stravování

Pokud kupujete u cestovní kanceláře, pamatujte ještě na její provizi, která může být i v desítkách procent. A ty zaplatíte vy. Mnohdy právě ona koupí levné letenky, na kterých si přidá svou provizi a vám je prodá za cenu dražší. Podobně je to u konkrétního pokoje, nebo stravovacího balíčku. Proto hleďte na to, aby ceny odpovídaly skutečnosti, nebo si vše zařiďte raději sami.

Kupte dovolenou ve správný čas

I čas koupě zájezdu rozhoduje, kolik bude stát. U klasických, které prodává cestovní kancelář, jistě znáte takzvané last minute slevy. Ty souvisí s koupí na poslední chvíli. Jsou ale ještě druhé slevy. Ty nesou název first minute. Jsou spojeny s koupí s dostatečným časovým předstihem. A právě toto je cesta, jak zájezd levnější i díky nízké ceně za dopravu. Příkladem mohou být Francie letenky. Pokud je koupíte několik měsíců před plánovaným odletem, tak mohou být i o několik desítek procent levnější, než pár týdnů před plánovaným termínem. Pokud mají letenky vaši dovolenou zvýhodnit, rozhodně doporučíme kupovat ji včas.

Rozhodují i detaily spojené s odletem

I na toto se zaměřte, jelikož i tudy vede cesta k výhodnějším letenkám a tedy celkově k výhodnější dovolené. Co konkrétně máme na mysli? Jsou to hned tři věci. A jaké:

  • Letiště odletu a letiště příletu
  • Konkrétní den odletu a příletu
  • Čas odletu a čas příletu

I když se to může zdát jako zcela nepodstatná informace, fakt je takový, že z některých letišť se v některé dny a časy létá levněji, a v jiné dráž. I zde se podíváme na příklad, kterým jsou populární Paříž letenky. Pokud nemáte v práci pevně daný termín dovolené, doporučíme se nejprve podívat na termíny zájezdů a s nimi spojené lety. Podle toho vyberete ten optimální, domluvíte si v práci volno a poté v tomto termínu zájezd zakoupíte. I to je cesta, jak z celkové ceny pár desítek procent ušetřit.

Nebojte se přestupů

Dnes už není problémem urazit dlouho vzdálenost v rámci jednoho přímého letu. Pokud jde o celkovou jednoduchost cesty, určitě jde o nejlepší variantu. Ne vždy se jedná o cestu, která je finančně nejlepší. Dlouhé trasy mnohdy létají spíše prestižní aerolinky, kde zaplatíte za letenku vysokou sumu. Proto se vám může vyplatit přestup. Ten znamená, že můžete letět s jednou, ale i se dvěma nízkonákladovými společnostmi. Těch pár hodin v letadle se rozhodně zvládnout dá. Zvláště, když vám to může pomoci k tomu, aby byl váš let i o několik tisíc korun levnější. A o tolik bude výhodnější i vaše dovolená.

Pozor na zavazadla

S cestováním souvisí i to, že si s sebou vezmete zavazadla. Dobré je vybírat leteckou společnost podle toho, která vám umožní vzít si s sebou zavazadlo o velké hmotnosti. Díky tomu se nemusíte obávat jakýchkoliv příplatků. A pokud jste určitým způsobem omezeni, je dobré tento limit stoprocentně dodržet. Každý kilogram navíc totiž může znamenat cekem značný příplatek, který vaši letenku i dovolenou znevýhodní. Myslete na to. U většiny leteckých společností, kde je v ceně letenky i odbavované zavazadlo, mluvíme o patnáctikilogramovém limitu. A k tomu může přičíst i několik kilogramů vážící zavazadlo palubní. Celkem tak můžete mít až 20 kilogramů oblečení a dalších nezbytností.

Ukázat další aktuality