Webové stránky

Tajemství andělských karet

RSS

Odkud pochází tarot

Historie tarotu je zahalená tajemstvím. Není totiž přesně známo, odkud pocházejí a také z jaké doby, můžeme se tedy jen domnívat a spekulovat. Nejstarší dochovaný kus je z 13. století, avšak historici soudí, že byly využívány již mnohem dříve. Kam až sahá jejich minulost, není snadné zjistit.

Na počátku sloužily jen pro pobavení a menší hazard tehdejší společnosti, později byl však jejich potenciál využit k věštění budoucnosti a náhledu na nadcházející části života. Spekuluje se, zdali tuto karetní hru přinesli do Evropy cikáni svým kočovným způsobem života nebo některý z panovníků jako dar z východu, jelikož tarotové karty byly oblíbeny hlavně v asijských a afrických koutech světa.

Andělské tarotové karty a jejich výklad

Andělské karty jsou variantou tarotu, která se zaměřuje výhradně na zprávy přicházející od andělů. Je-li člověk na své životní cestě ztracen nebo jen hledá směr, kterým se vydat, je pro něj tato varianta tarotu jako stvořená.

Výklad andělských karet je jednoduchý a zároveň nabízí dostatečné a uspokojivé odpovědi. Stačí se jen pohodlně usadit a soustředit se na své anděly, kteří nad námi drží svou ochrannou ruku. Jednotlivé karty je na začátku třeba promíchat, a poté rozložit před sebe tak, abychom viděli rub. Následuje už samotné vybírání.

Nejdůležitější v této situaci je řídit se vlastní duší a svými pocity. Poté se přechází k otáčení karet. Nejprve jednu, jež ukáže události z minulosti. Výklad je třeba vnímat jako provázaný příběh, který začíná v bodě, který už jsme prožili, přes současnost a končí v budoucnu.

Druhá karta zjevuje přítomnost a současnou situaci. Může ukázat na vaše trápení a nesnáze. Rozhřešení nabízí až třetí karta, jež směřuje do budoucnosti a má v sobě skryté poselství, odpověď na otázky.

V ní hledejte životní cíl a naplnění. Pokud se vám bude zdát výklad nejasný, řiďte se sami sebou a otočte další kartu.

Když andělé promlouvají

Komunikace s anděly se může zdát na první pohled jako velmi složitá. Kde je máte hledat? Jak vypadají? Prostřednictvím čeho s námi komunikují? Ve skutečnosti je andělská věštba velice jednoduchá a požaduje jen zahledění do svého nitra, mysli prostřednictvím, které s vámi andělé mohou navázat kontakt.

Ptejte se sami sebe, vytvářejte nové otázky a poslouchejte vnitřní hlas. Při otáčení jednotlivých karet se soustřeďte na otázku a můžete i přemítat nad odpověďmi. Význam andělských karet není přesně daný a záleží jen na vás, jakou cestu si kartu vyložíte.

Dokážou vám ukázat směr, povzbudit a motivovat, ovšem na cestu musíte nastoupit sami. Andělské karty jsou jakousi radou do budoucna ve spojitosti s minulými a současnými událostmi.

Jejich kouzlo spočívá také v jednoduchosti. Není třeba dalekosáhlých znalostí, abyste přišli na to, co vám chtějí předat. V současnosti existují věštkyně, které se výkladem tohoto druhu zabývají, ovšem pokud zkusíte výklad sami, můžete být překvapeni, jakou komunikaci jste navázali a jak jednoduše jste našli svůj cíl.

Velký výběr andělských a tarotových karet najdete na stránkách www.poznani-knihy.cz

Ukázat další aktuality