Webové stránky

Floristika je uměním

RSS

Květina jakožto taková se dokáže sžít téměř s každým typem prostředí, dvojnásobně to platí v případě, kdy takovou květinu nebo rovnou celý svazek, vezme do ruky zkušený florista, který svou představivostí a tvůrčím umem vytvoří z obyčejné květiny neobyčejný výtvor, který lze mnohdy přirovnat k malířskému či sochařskému umu.

Ač je životnost těchto dech beroucích výtvorů krátká, což má na svědomí matka příroda, která nechce, abychom se těchto okras mohli dosyta nabažit, i tak má pohled na krásně svázanou květinu či květinové aranžmá co do sebe a naše oči se tohoto pohledu jistě nebudou chtít vzdát a to nikdy.

Není floristika jako floristika

Pojem floristika pod sebou skrývá odvětví botaniky, jehož úkolem je vyhledávání, evidování určitých rostlinných druhů na daném území, a to včetně jejich určování. My ovšem floristiku známe spíše pod všeobecným termínem, který vznikl z květinářského odvětí a které zahrnuje, jak péči o samotné rostliny, tak i jejich aranžování a následný prodej.

V současné době se tak tedy s floristou setkáte téměř v každém dobrém květinářství, které chce svým klientům poskytnout řezané květiny či v květinářství, kde se zabývají aranží květin a květinovými výzdobami všeho druhu.

Správné vybavení je pro floristy základem

Floristické potřeby jsou pro floristu stejně tak důležité, jako talent, se kterým dokáže z květin vykouzlit překrásné scenérie. Floristu dělá floristou především kvalitní aranžovací hmota, tedy misky všeho druhu, nekompromisní floristické nůžky, drátky, stuhy, tkaniny, perly, špendlíky, spreje a mnoho dalšího náčiní, se kterým si každý florista jistě bude vědět rady.

Vzdělání a soutěže, jsou nezbytností pro dobrého floristu

Žádný zkušený florista z nebe nespadl, jakožto platí v každém povolání či profesi. Vždy je třeba se seznámit s technikou, která se užívá, s vybavením, které je k této práci potřeba, a především s květinami, se kterými je třeba se doslova a do písmene sžít.

Floristické kurzy jsou tak nedílnou součástí vize, stát se opravdovým mistrem ve svém oboru. To samé platí i o soutěžích, kterých je rovněž třeba se zúčastňovat a čerpat na nich nové poznatky.

Velmi oblíbená je v současné době svatební floristika, která hraje prim i na samotných soutěžích, které se několikrát do roka pořádají. Pokud se tedy chcete stát mistry ve svém oboru, jistě je třeba se o dané kurzy s předstihem zajímat.

Příležitostná, svatební a adventní floristika

Stejně tak, jako je tomu v mnoha jiných oborech i zde v tomto oboru se setkáme s rozdělením floristiky, a to na příležitostní, která se zaobírá především vytvářením smutečních věnců, které představují symbol nekonečného bytí. Dále na floristiku svatební, kterou nejspíše není třeba dále představovat, jelikož všichni moc dobře víme, při jakých momentech je o tuto službu zájem a dále se jedná o floristiku adventní, která má vyjádřit typickou vánoční atmosféru a která si poradí pouze se šiškami, jehličnatými stromy, skořápkami či květinami a svíčkami.

Autor článku: prodejce floristických potřeb Lepaso.cz

Ukázat další aktuality