Webové stránky

Co byste měli vědět před zakoupením repasovaného notebooku

RSS

Život elektronických zařízení je plný okamžiků radosti. Nejnovější modely se vynoří uprostřed reklamních kampaní a lákavých nabídek, aby byly po čase nahrazeny ještě lepšími. Okamžik štěstí si tak užijete opravdu pouze chvíli a následná frustrace z toho, že už nemáte to nejlepší je nutným zlem.

Určitým řešením v této situace je nákup repasovaných notebooků, které nabízí za méně peněz podobný pocit okamžitého štěstí, že máte něco opravdu výkonného a zároveň ušetříte. Pokud jde o nákup repasovaných notebooků existuje kolem toho velké množství mylných představ a zmatečných informací.

Proč by si měl někdo koupit repasovaný notebook?

Než se dostaneme k detailům o různých prvcích repasované výpočetní techniky, stojí za to se zamyslet nad tím, proč ji vůbec kupovat. Pokud máte neomezený rozpočet pak většina z vás šáhne raději po zcela novém modelu ihned, jakmile je uveden na trh.

Většina lidí však nemůže fungovat na principu – vyšel nový model, tak jej hned koupím a tak dále. Repasované kancelářské notebooky či herní jsou způsobem, jak získat za rozumnou cenu nové technologie. Ano, pravděpodobně si na levnější repasy nových modelů počkáte několik měsíců, ale zase ušetříte, což se počítá.

Co znamená – repasovaný?

Obvyklá mylná představa o repasovaném notebooku je, že jde o model s horší kvalitou a bez záruky. Máte v podstatě šanci 50/50, že poběží v pořádku. Myšlenka koupě repasovaného kancelářského notebooku mohla v někom evokovat představu, že už to někdo jiný používal, což se mi vůbec nelíbí.

Pokud si vezmeme zcela nové modely notebooků, po výrobě prochází šarže náhodnou kontrolou určitých vzorků, což by mělo zabránit vadám, ovšem není to 100 %. Když si zakoupíte repasovaný model notebooku máte jistotu, že tento konkrétní stroj prošel před dalším prodejem náročným otestováním, byly nahrazeny vadné díly novými a samozřejmě k němu máte i záruku.

Na co si dát pozor?

Jedna věc, kterou musíte vždy zkontrolovat bez ohledu na prodejce notebooku je záruka a možnosti vrácení zpět. Vzhledem k tomu, že jde často o odlišné podmínky od zcela nových notebooků, je lepší to vždy prověřit.

Pokud není na repasovaný notebook poskytována záruka, určitě buďte skeptičtí a podívejte se raději po jiném prodejci. Renomovaný prodejce si za svým zbožím stojí, čemuž odpovídá i záruka a podmínky pro vrácení.

Je nákup repasovaných notebooků špatnou volbou?

Pokud je vaším cílem nalezení nejlepšího poměru cena/výkon je repase rozhodně dobrý způsob, jak na to jít. Získáte levný výkonný notebook, který můžete mít se slevou až 70 % oproti srovnatelnému novému modelu.

Pokud chcete mít opravdu to nejnovější a nechcete čekat pak tato volba není pro vás. Zvlášť když ještě řešíte, že už to někdo používal před vámi.

Když to shrneme, pokud jste ochoten učinit určité ústupky je nákup repasovaného notebooku velmi zajímavou alternativou pro pořízení výkonného stroje.

Kde dobře nakoupit?

Mrkněte na stránkách www.incomputer.cz , kde najdete velký výběr repasované výpočetní techniky se slevami až 70 %. Samozřejmostí je otestování všech nabízených položek a záruka na 12 měsíců.

Ukázat další aktuality