Webové stránky

S PELICANEN (nejen) proti jarní depresi!

RSS

A vlastně ani vůbec nemusí být zrovna jaro. Ať už nám za oknem stojí zmrzlý sněhulák nebo nafukovací bazén, přepadnout nás to může kdykoliv. Únava a nechuť cokoliv dělat. Filozofické utápění se v brouzdališti negativních myšlenek. Tak tady Ti nepomůže ani záchranný kruh!

Jazyková škola Brno Ti však v podobně dnešního článku jeden kruh hází. Zahoď všechna antidepresiva, jsou už přežitá. A pojď se v tom brouzdališti spolu s námi zase naučit plavat! Jak se vypořádat (nejen) s jarními chmury ti poradí PELICAN v jeho „antinegativním“ článku!

Zkoušej nové věci

Spíš. Zvoní. Nechceš! Posuneš. Zvoní. Nechceš. Musíš! Vstaneš. A přesně víš – máš před sebou zase jeden z dalších stereotypních dnů, ve kterém Tě čeká jen práce a zase jen práce? Skoč do nového koníčku jako Váňa přes překážku! Ať už se začneš učit paličkovat, hrát na kytaru, začneš krasobruslit nebo třeba navštěvovat kurzy němčiny, věř, že se ti bude zítra ráno vstávat mnohem líp a s úsměvem!

Za Coolturou

Kino, divadlo nebo koncert? Že to zní suše a ty se raději zůstaneš večer povalovat doma u televize? Nahoď oblek! Zrovna v divadle Tě totiž mohou potkat dost zábavné příhody. Jako se stalo právě PELICANOVI minulý týden. Ten totiž vyrazil na inscenaci Královy řeči do brněnského Mahenova divadla. Tedy, v originálním znění byl název představení „King’s speech.“

Nejen, že se jeden z diváků dohadoval o vrácení vstupného, protože se dožadoval představení „King’s peach“ a ona za celou dobu nikde žádná broskev. PELICAN dokonce zaregistroval komentář, že představení dotyčný divák hodnotí na 70 %, a to z důvodu, že hlavní herec „byl zpočátku dost nervózní a koktal, ale postupně se rozmluvil“.

Inu, prvnímu pánovi PELICAN vřele doporučuje začít navštěvovat minimálně pomaturitní studium angličtiny. A u druhého „chytrolína“ jde hezky vidět, že i kino může krásně rozšířit obzory. Kdyby totiž tento recenzent povedený film s krasavcem Collinem Firthem v hlavní roli viděl, jistě by věděl, že pointa celého příběhu tkví právě ve vadě řeči budoucího anglického krále a jeho vztahu ke svému logopedovi!

Čti!

Třeštíková, Green, Stendhal, Komenský. Že je to zábava spíše pro podzimní měsíce? PELICAN z výšky nesouhlasí! Může být něco lepšího než si koupit v oblíbené kavárna kávu s sebou, vzít si svůj oblíbený zimní šál a využít ho na to, aby ses na něm rozvalil v jednom z, v tomto období krásně rozkvetlých, parků v Brně?

Co třeba Tyršův sad nebo Lužánky? A až se Tě budou spolužáci, navštěvující s tebou pomaturitní studium, ptát, jestli jsi tu krásnou bronzovou barvu nachytal někde na dovolené, bude Tvoje tajemství znát jediný Shakespeare! (A tak trochu taky PELICAN.)

Cestuj

Vždycky, pořád a navěky. PELICAN, to je vášnivý cestovatel, ale to už jistě víš. Možná proto se nám pořád tak hezky žlutí a je v jednom kuse veselý. A vůbec to neznamená, že musíš utratit majlant (který nemáš) za letenku na Maledivy. Vždyť, každý pelikán ví, že krásně je i u nás, za humny.

Chceš tip na nedělní výlet? Vyraz na Malou Fatru na Slovensko, zdolat Jánošíkovy díry a vrchol Malého a Velkého Rozsutce. Oba vrcholy jsou (relativně) snadno dostupné, čeká Tě krásná a zajímavá procházka lesem a dokonale si vyčistíš hlavu. Tak dobrou obuv a hurá do toho! V pondělí Tě pak v práci ani firemní vzdělávání nerozhodí!

Tak co, je ta deprese už pryč, nebo potřebuješ víc tipů, jak si to udělat hezké? Jednoduše – sportuj, maluj, tvoř, uč se, poslouchej, vnímej, raduj se, cestuj, studuj jazyky a žij! Jako každého správného pelikána Tě pak jen tak nějaká jarní deprese nedostane. A my se už teď těšíme, až nám v našich kurzech budeš vyprávět o svých zážitcích.

Tvůj PELICAN!

Ukázat další aktuality