Webové stránky

Jak chytře vybrat e-shopové řešení?

RSS

Přestože se to konzervativcům nemusí líbit, celá řada každodenních činností se dnes přesouvá na internet. Typickým příkladem je nakupování, když především mladá generace dnes nedá na pohodlné nákupy v internetových e-shopech dopustit.

Pokud vás tedy napadlo, že budete s něčím obchodovat, na kamenný obchod zapomeňte! Jak ale postupovat v případě, že si chcete zřídit e-shop? V podstatě máte na výběr ze tří řešení, která budou v práci přiblížena.

Pronájem eshopu je ideální pro rozjezd podnikání

Jak řekl klasik: „Mýlit se je lidské.“ Pokud tedy nemáte stoprocentní jistotu, že vám bude váš e-shop vydělávat, je dobré vyvarovat se zpočátku vašeho podnikání unáhlených kroků. Tím se myslí především nákup vlastního e-shopu, který skutečně něco stojí!

Pronájem eshopu je naopak možné začínajícím obchodníkům jen a jen doporučit. Náklady na něj jsou několikanásobně menší než na vlastní e-shop, dotyčný si navíc může vyzkoušet, zda je jeho nápad skutečně dostatečně dobrý, aby obstál v současné vzrůstající konkurenci.

Případný neúspěch nemá likvidační důsledky, naopak v okamžiku, kdy se obchod rozběhne, je na místě opravdu investovat do vlastního e-shopu. Pronájem e-shopu je rovněž výhodný v tom, že vám odpadají technické starosti, protože o provoz stránek se stará pronajímatel, a vy se můžete plně věnovat rozvoji svého podnikání.

E-shop na míru by měl být zakoupen po důkladném uvážení

E-shop na míru se vyplatí především v okamžiku, kdy je váš nápad natolik originální, že pronájem e-shopu nepostačuje, protože nemáte k dispozici všechny funkce, jichž byste chtěli využít.

Pokud navíc chcete upoutat potenciální zákazníky zcela původními stránkami, je e-shop na míru skutečně tou nejlepší volbou. Je však nutné počítat s tím, že tvorba e-shopu něco stojí, proto byste měli mít dopředu dobře spočítanou návratnost celého projektu.

Open-source řešení prověří váš záměr bez rizika ztráty

Jestliže nechcete riskovat ani minimální ztrátu a spíše si chcete vyzkoušet, zda by měl vámi zamýšlený projekt vůbec šanci na úspěch, lze vám doporučit open-source řešení zdarma.

Problém tu spočívá v tom, že řešení těchto e-shopů je šablonovité, takže se nejen nijak výrazně neodlišíte od konkurence, ale současně tyto e-shopy postrádají celou řadu funkcí, jež ty výše zmiňované mají.

Na druhou stranu nemusíte počítat se žádnými náklady. Je ale pochopitelné, že pokud by vám měl do budoucna e-shop přinést nějaké větší zisky, bude postupem času nezbytné přikročit k některému z předcházejících řešení.

V každém případě však platí, že obchodování na internetu patří budoucnost. Proto je rozhodně žádoucí se o vývoj v tomto odvětví zajímat a snažit se nepromeškat příležitosti, jež z tohoto typu podnikání plynou.

Demoverze e-shopu

Chcete si vyzkoušet na 60 dní zcela zdarma profesionální e-shopové řešení? Jděte na stránky www.inshop.cz , kde ji snadno zřídíte.

Zoner inShop patří k tradičním řešením, kde můžete využít výhodného pronájmu nebo si nechat postavit e-shop na míru. Nadstandardní jsou jeho možnosti detailního nastavení a používání off-line klienta, takže nejste závislí na internetu.

Ukázat další aktuality