Webové stránky

Vezměte si na paddleboard psa

RSS

Jezdíte na paddleboardu a chcete si sebou vzít i svého čtyřnohého miláčka? Ano, i to je možné. V článku se dozvíte 10 tipů, jak jezdit se psem na paddleboardu a co budete potřebovat.

1.

Vždy svému psu natáhněte záchrannou vestu. Existuje spousta mylných představ o tom, proč by psi měli nosit ve vodě záchranné vesty. Při paddleboardingu je důležitá hlavně rukojeť na záchranné vestě, která vám umožní psa dostat zpět na prkno.

2.

I psi, kteří milují vodu se mohou vyčerpat ještě předtím, než si uvědomí, že jsou příliš unavení, aby se mohli vrátit zpět k vám. A konečně pokud pojedete s ostatními příznivci jízdy se psy, zářivá barva záchranné vesty vám pomůže s orientací mezi ostatními psi ve vodě.

3.

Pozor na vodítko. Většina bezpečnostních doporučení uvádí, že byste na paddleboardu měli používat tzv. leash, které je připojeno ke kotníku a prknu. V případě pádu do vody máte jistotu, že vám prkno neuplave. Při jízdě se psem je to složitější, protože se do něj může velmi snadno zamotat. Zároveň zákon vyžaduje mít psa na vodítku, což vše ještě komplikuje.

Určitým řešením je umístit psa před vás tak, aby se vám nepletl do leash a jeho vodítko upevnit k záchranné vestě, takže ho nebude mít kolem krku. V případě potřeby ho pak můžete snadno uvolnit.

4.

Udržujte drápy a nohy svého psa zastřižené. To platí i pro srst, která trčí kolem pacek. Snížíte tak riziko poškrábání vašeho paddleboardu a zároveň snížíte riziko uklouznutí vašeho psa.

5.

Přidejte na paddleboard další dodatečné drsné plochy. Váš pes může mít špatný kloub v přední noze nebo jinou nemoc, a díky ní může na klasickém epoxidovém paddleboardu klouzat. Tím, že na paddleboard přilepíte další např. gumové podložky mu pomůžete s bezpečnějším postojem.

6.

Máte mladého či psa plného energie? Pak ho před jízdou na paddleboardu unavte. Nezáleží na tom, kolik trénujete, někdy je prostě pro štěňata či hyperaktivní psy těžké se uvolnit. Vezměte si hračku do vody a nejdříve si s ním pohrajte. Koupání je skvělé cvičení a pomůže také s ochlazením vašeho psa před paddleboardingem.

7.

Vezměte si sebou pár pamlsků pro psa. Nikdy nepřestávejte trénovat a zlepšovat jeho dobré chování. Pokud sedí správně a reaguje dobře na pokyny – odměňte ho.

8.

Trénujte prakticky. Záměrně ho nechte spadnout z prkna. Následně mu pomozte dostat se zpět na prkno. Pokud jste to nikdy prakticky necvičili, nevíte, co máte očekávat, když tato situace nastane.

9.

Nezapomeňte na pití. Vy i váš pes budete při pádlování na horkém slunci potřebovat spoustu vody. Slunce, které se odráží od hladiny ještě pomáhá k rychlejší dehydrataci. Ideálním řešením je vak na vodu, který můžete mít uložený na paddleboardu a snadno se k němu dostanete. Pro svého psa pak nezapomeňte přibalit skládací misku, kterou přidáte k hydrovaku.

10.

Přibalte si lékárničku s první pomocí. Zvlášť když vyjíždíte na delší celodenní výlet po vodě, může se hodit. Nikdy nevíte, co se vám či psu na prkně při jízdě stane. Můžete se dostat do oblasti, kde nikdo nežije. Váš pes pak ocení okamžitou pomoc, kterou mu zajistíte.

11.

Předvídejte jeho skoky. Když pes neočekávaně skočí z paddleboardu, ten se hodně roztřese a všichni pak obvykle končí ve vodě. Když se blížíte k břehu, jděte do bezpečné polohy – pokleknete na paddleboard. Někdy hlavně nedočkaví psi mají tendenci ještě před přistáním doplavat na břeh.

Jak vidíte i na paddleboardu si můžete se psem užít spoustu zábavy, jen je třeba mít vše pod kontrolou.

Chcete si nejdříve vyzkoušet samotnou jízdu na paddleboardu? Pak můžete využít služeb půjčovny paddleboardů, kterou najdete např. na Showroomu Mystic v Brně.

Ukázat další aktuality