Webové stránky

Dejte šanci umělým květinám

RSS

Máte umělé květiny výhradně spojeny s veřejnými jídelnami a jinými institucemi dob dávno minulých? Rozhodně nezmizely, a i dnes si s nimi krášlíme své domovy.

Dejte svému domovu život

Umělé květiny současnosti už ani zdaleka nepřipomínají nepřirozené plastikové výrobky, které jsou značně nevzhledné a do dekorace mají daleko. Umělé květiny vypadají téměř jako živé a působí nesmírně přirozeně.

Proto si z nich můžete vytvořit dekoraci na stůl nebo do obývacího pokoje nebo je jen tak umístíte do vázy. Návštěvy prakticky nepoznají, že máte doma umělé květiny a vy se nemusíte bát toho, že by vám časem rostliny zvadly nebo z nich byl nepořádek, jakmile začnou opadávat.

Není problém tak mít celý rok doma nádherně rozkvetlé růže, pivoňky či jiné druhy. V případě třeba skutečných růže se zejména v období zimy jedná o variantu dost finančně náročnou, jejich umělé protějšky se vám tak určitě i vyplatí.

Umělé květiny seženete v každých floristických potřebách. Současně s nimi si můžete pořídit i další doplňky v podobě například umělých plodů. Vytvoříte s nimi stylovou ozdobu každého interiéru, dekorace z umělých květin se hodí například na podzim. Dbejte ale na to, aby do vašeho bydlení zapadly a ladily s celkovým pojetím interiéru.

Umělé květiny mohou mít rovněž podobu klasických pokojovek, ovšem s tím rozdílem, že je není nutné zalévat ani jinak o ně pečovat. Krásné tak budou, i když třeba odjedete na dovolenou. Sice je budete muset osprchovat, protože se v nich patrně začne usazovat prach, ale alergikům bude vedle čistých umělých květin znatelně lépe než vedle živých rostlin produkujících dráždivý pyl.

Z čeho se umělé květiny vyrábějí

Umělé květiny si příliš dobrou pověst nevysloužily, nicméně časy, kdy jsme je mohli považovat za kýč, už mají naštěstí dávno za sebou. Pokročilé výrobní technologie i moderní materiály dovolují výrobcům jim vtisknout velmi realistickou podobu. Klasicky se užívá kombinace různých prvků jako papír, vosk i plast. Dále v této oblasti nachází uplatnění koženka, polyuretan či silikon. Ty se mohou kombinovat i s materiály přírodními.

Kvalita použitých materiálů se samozřejmě odrazí v pořizovací ceně. V tomto směru ovšem doporučujeme nešetřit a připlatit si. Za jejich krásu to rozhodně stojí, poté vám umělé květiny budou dělat radost ještě dlouho.

Důraz je kladen i na detailní zpracování, kdy se využívá kombinace několika barev. Přičemž autentičnost se projevuje i nejrůznějšími drobnými detaily, včetně uměle vytvořených nedokonalostí jako například zažloutlé lístky, které jsou přirozené i pro živou rostlinu.

Jak s květinami pracovat

Od běžných květin se v podstatě neliší ani ve způsobu zpracování, zacházet s nimi můžete úplně stejně. Jen pro zkracování stonků budou nejvhodnější štípačky, s běžným nožem si nevystačíte. Dům či byt si s nimi tak vyzdobíte i sami, stačí popustit uzdu kreativitě. Ty pravé si vyberete jednoduše na stránkách www.lepaso.cz

Ukázat další aktuality