Webové stránky

Nafukovací paddleboard versus pevný

RSS

Rozhodujete se mezi koupí pevného nebo nafukovacího paddleboardu? Pak se podívejte na výhody každého z nich, které vám pomohou při rozhodování.

Kvalitní paddleboard je významnou investicí. Jednou z možností, které máte při nákupu je právě volba mezi nafukovacím a pevným provedením. Každý z nich má své nesporné výhody.

Začneme s nafukovacími paddleboardy…

Nafukovací paddleboardy jsou komfortnější

Snadno se přepravují i skladují. Nepotřebujete pro něj speciální zahrádku na auto, stačí ho vyfouknout a zabalit. Pokud řešíte nedostatek prostoru je nafukovací paddleboard ideální řešení.

Nafukovací paddleboard si můžete vzít sebou do letadla, protože se vejde do batohu. Můžete ho vozit připevněný na motocyklu nebo na kole. Pokud k paddleboardu přidáte rozkládací pádlo, můžete se s ním vydat v podstatě kamkoliv.

Povrch nafukovacího paddleboardu je měkčí

Nafukovací SUP je o něco měkčí než klasický pevný board. Je proto obzvlášť vhodný pro začátečníky / včetně dětí/, kteří se teprve na paddleboardu učí a ocení měkčí povrch při pádech.

Jestliže chcete pádlovat se svými dětmi nebo psy, nafukovací paddleboard nabízí povrch vhodný pro sednutí i manipulaci se psem v čemž se liší od pevných paddleboardů.

Nafukovací paddleboardy jsou stále dostatečně odolné

Kvalitní nafukovací SUP je na tom podobně jako pevné SUP, pokud o něj budete dobře pečovat, vydrží vám po mnoho let. Můžete jej použít všude tam, kde pevný SUP, včetně sjezdů řek s kameny. Jelikož jsou pokryty vrstvami odolného PVC plastu zvládnou skoro všechno.

Výhody pevných paddleboardů

Pevné SUP nabízí lepší ovladatelnost

Není pochyb o tom, že pevné SUP bude lépe reagovat, zejména ve vlnách a divočejší vodě. I za horších podmínek jsou o něco více stabilnější než nafukovací paddleboardy.

Pokud jej chcete používat jako surfovací prkno, soutěžit, dělat triky ve vlnách – více než jen pádlovat na klidné vodě, může pro vás být pevný paddleboard lepším řešením. I když nafukovací paddleboardy většinu těchto situací zvládnou také, stále je zde výhoda lepší manévrovatelnosti pevných SUP.

Pevné SUP je k dispozici ihned

Zatímco nafouknutí paddleboardu ruční pumpou trvá přibližně cca 10 minut, pevný board je okamžitě připravený k použití. Stačí ho sundat z úchytu na vašem autě nebo vytáhnout z garáže, pokud to máte k vodě blízko.

Díky tomu ušetříte čas, který můžete věnovat delší jízdě a trikům na vodě.

Pevné paddleboardy jsou vždy tvrdé a pevné

Jestliže nafukovací paddleboard nenafouknete na správný tlak, bude mít tendenci se ve středu trochu propadnout. O to se samozřejmě s pevným SUP starat nemusíte.

V okamžiku, kdy již pro vás paddleboard patří k běžným sportovním potřebám. Pak není nic výjimečného mít doma oba typy paddleboardů a volit vždy dle podmínek.

Půjčovna paddleboardů Brno

Pokud chcete vyzkoušet nafukovací paddleboardy, které opravdu vydrží a nabízí skvělé vlastnosti, zkuste půjčovnu paddleboardů v Brně od společnosti Mysticstore. Prkna si můžete nejen vyzkoušet ale také následně zakoupit vybraný model na prodejně Showroom Mystic Brno nebo na stránkách www.mysticstore.cz

Ukázat další aktuality