Webové stránky

Jak na výběr herního PC?

RSS

Snem každého milovníka počítačových her je mít svůj vlastní herní počítač. Pokud patříte mezi tu hrstku šťastlivců, kteří aktuálně uvažují o pořízeního nového herního stroje, tak se vám pokusíme jeho výběr usnadnit tím, že jsme si pro vás připravili článek, jenž pojednává o tom, na co se zaměřit, když pořizujete herní PC.

Grafická karta

Alfou a omegou výběru správného a výkonného herního počítače je zvolení vhodné grafické karty. Počítač na hry by měl být vždy vybaven, pokud možno, co nejvýkonnější a nejmodernější grafickou kartou, ideálně některou z poslední generace.

Současnou jedničkou na trhu s grafickými kartami je společnost NVIDIA, jenž dodává i sérii GeForce GTX, která je speciálně navřena a vyvíjena pro hráče počítačových her. Tudíž pokud sáhnete po některé grafické kartě z této série, tak chybu rozhodně neuděláte.

Dalším velkým hráčem na trhu s grafickými kartami je AMD, jejíž prémiová řada Radeon RX Vega rozhodně nabídne každému hráči počítačových her dostatečný grafický výkon pro hraní jeho oblíbených her.

Procesor

Procesor představuje zjednodušeně mozek celého herního PC, neboť je to právě on, kdo se stará o všechny výpočetní operace.

Na poli procesorů máte na výběr z 2 předních a celosvětově proslulých výrobců.

Společnost Intel má ve své nabídce aktuálně 4 třídy procesorů – i3, i5, i7 a i9. Pokud poptáváte skutečně výkonný herní počítač, tak doporučujeme určitě sáhnout po nejnovějších generacích procesorů Intel i7 a i9. Ovšem ani procesory i3 a i5 nemají problém s rozjetím většiny nejnovějších her, i když je pravdou, že technologie jde mílovými kroky kupředu a tyto procesory rychle zastarávají.

Konkurenční AMD má pro vás nachystány procesory, které vám taktéž umožní hraní těch nejnovějších her. Za nás rozhodně doporučujeme model Ryzen 7.

Harddisk

Při výběru dobrého herního PC není radno podcenit ani výběr harddisku. I když se to na první pohled nemusí jevit jako důležité, tak vězte, že při aktuálních velikostech nejnovějších herních titulů, které jsou v řádech desítek GB, by vám málo úložného prostoru v herním počítači mohlo způsobit mnoho vrásek na čele.

Naším doporučením je pořízení herního PC s harddiskem o minimální velikosti 500 GB, pokud vám bude počítač sloužit jen na hraní her. V případě, že na něm budete například i pracovat a využívat ho i k jiným účelům, tak nedoporučujeme harddisky menší než 1TB.

Monitor

Výběr správného monitoru dokáže potrhnout zážitek, kterého se vám při hraní vaší oblíbené hry dostává.

Nejprve je nutné upozornit, že nejde primárně o velikost monitoru, nýbrž o jeho kvalitu zobrazování a taktéž o kvalitu barev, které zobrazuje. Ovšem nejdůležitějšími ukazateli, jak poznat kvalitní herní monitor, jsou rychlost odezvy a výška obnovovací frekvence.

Pro ještě lepší herní zážitek taktéž doporučujeme nákup herní klávesnice a myši.

Cena

Nákup výkonného herního počítače je investicí, kterou vaše peněženka bohužel znatelně pocítí, neboť na jeho nákup je potřeba minimálně 30 000 Kč.

Pokud se vám ovšem nechce investovat do nového herního počítače, ale zároveň jste milovníky počítačových her, tak vězte, že nejlevnější herní počítače pořídíte v prodejně s repasovanými herními počítači inComputer.cz.

Repasovaný herní počítač představuje nejen skvělou alternativu k novým počítačům, ale zároveň i k počítačům z druhé ruky, neboť při nákupu repasovaného herního počítače máte záruku, narozdíl od bazarových kousků, že počítač byl uveden do původního stavu a je zcela funkční a připraven, až na něm vyzkoušíte svojí oblíbenou počítačovou hru.

Na závěr se sluší dodat, že pořízení repasovaného herního počítače vás může vyjít až o 70 % levněji než při nákupu nového. A to už rozhodně stojí za zvážení!

Ukázat další aktuality