Webové stránky

Paddleboard vám umožní surfovat i na řece

RSS

Říká vám něco pojem paddleboard? Pokud ne, rádi vám ho v krátkosti představíme a utvrdíme vás tak v tom, že surfovat se dá kdekoliv a za každého počasí. Stačí mít k dispozici pouze a jen kvalitní pádlo a zmíněný paddleboard.

Pokud tedy patříte mezi milovníky vodních sportů a rok, co rok se vydává na dovolenou k moři, kde si pořádně zasurfujete, máme pro vás tip, jak si takové podobné surfování užít i v našich podmínkách, třeba na vaší oblíbené řece.

Nebudete muset čekat na žádnou správnou vlnu, počasí a ani nebudete potřebovat takové vybavení, jako ke klasickému surfování nebo windsurfingu a dokonce nepotřebujete ani žádnou plachtu, která vás bude pohánět vpřed.

Bohatě totiž stačí, když budete mít k ruce třeba takový nafukovací paddleboard. S tímto anebo s klasickým se můžete vydat vstříc vodním radovánkám, a to ať již se budete nacházet jak u moře, tak třeba na vaší oblíbené vodní nádrži či na řece.

Kromě jiného se na této vychytávce, která pomalu oslovuje celý svět, naučí jezdit téměř každý, a to bez rozdílu věku a pohlaví.

Jak vybrat paddleboard?

Nevíte si rady s tím, jak vybrat paddleboard? Nevadí. Na trhu existuje hned několik druhů paddleboardů, ze kterých můžete vybírat. Vždy je ale prioritní, abyste se na něm cítili bezpečně a byl pro vás, třeba i jako pro začátečníka opravdu bezpečným.

Na trhu de facto existují čtyři druhy těchto prken a těmi jsou surfovací neboli Wave prkna, Touring boards, Race boards a Allaround boards. Mezi neprodávanější a také nejvyužívanější prkna patří Allaround boards, která představují dobrý poměr mezi cenou a výkonem.

Jsou také velmi stabilní a pro začínající samouky jsou tou nejlepší možnou volbou. Pokud ovšem nechcete do paddleboardu investovat, můžete si nechat poradit od odborníka, který druh prkna by pro vás byl tím nejlepším a třeba si ho jen půjčit.

Půjčovna paddleboardů v Brně či jiné lokaci, nabízí velmi široké spektrum zboží pro všechny typy lidí, kteří chtějí propadnout kouzlu tohoto sportu, který dokonale formuje postavu.

Co si na paddleboard obléct?

Stejně tak, jako je tomu u většiny vodních sportů, i zde je důležité oblečení, které si na vodní sport vezmete na sebe. Ze všeho nejdůležitější jsou vesty na paddleboard. Ty vás totiž chrání jak v případě, kdy najedete na kámen pod vodou či na nezpevněnou překážku od toho, aby došlo k jakémukoli pohmoždění.

Navíc vás samozřejmě chrání stejně dobře, jako každá vesta do vody. Dále se rovněž prodávají i trička, která vás chrání před nepříjemným opálením, čepice, šortky a na zimu i neopreny včetně bot a rukavic. Abyste se tak při svých vodních radovánkách cítili, co možná nejpohodlněji, rozhodně si oblečení na paddleboard pořiďte ještě předtím, než se vydáte na vodu.

TIP na závěr: Půjčovnu i prodejnu nafukovacích paddleboardů v Brně najdete na Showroomu Mystic – www.mysticstore.cz

Ukázat další aktuality