Webové stránky

PELICAN radí: Za pracovní zkušeností do zahraničí

RSS

Vždy, když se nás naši studenti, navštěvující pomaturitní studium angličtiny a dalších jazyků, ptají, jaké máme zkušenosti s výjezdy do zahraničí my sami – a jestli se v tom širém světě přece jen neztratí, jsme rádi, že můžeme skutečně čerpat z našich vlastních zkušeností.

Celé osazenstvo naší kanceláře totiž zkušenosti se zahraničními pracovními pobyty má, i když každý tak trochu v jiné podobě. Zajímavé ale je, že se v těch základních radách a zkušenostech jednohlasně shodneme. Jestli se, milí studenti, neztratíte? Ztratíte, tomu věřte! A čím víckrát to bude, tím lépe!

Ideální zkušenost

Letní práce v zahraničí je ideální brigádou pro všechny, kdo se jen tak něčeho nebojí, ale taky pro všechny, kteří se vlastně tak trochu bojí – ale chtějí vystoupit ze své komfortní zóny, prasknout svou bublinu a poznat svět.

Takže – konec výmluvám! Dnešní článek Ti ukáže, proč se za prací za hranice naší republiky rozhodně vydat, jaké jsou Tvoje možnosti a co všechno Ti zahraniční pracovní zkušenost může přinést.

Studenti navštěvující pomaturitní studium už byli v článku jednou zmíněni. Právě to je naše nejčastější cílová skupina, která se na zahraniční pobyty nejen ptá, ale dost často na ně taky skutečně odjede a pak nás chodí bavit historkami, jak roční studium jazyka v zahraničí zužitkovali. A jak své cesty hodnotí?

Jazyk…

…a jeho naučení, procvičení či zlepšení je jedním z nejčastějších důvodů, proč za pracovními zkušenostmi do zahraničí jezdíme. Během pobytu v zahraničí se totiž dennímu kontaktu s – nově učeným nebo již osvojeným – jazykem nevyhneš. A i pro studenty, které dělala rok v naší jazykovce společnost pomaturitní angličtina nebo němčina, je dlouhodobý zahraniční výjezd skvělou možností, jak se v nově nabytých znalostech ještě více utvrdit a získat jistotu v každodenní konverzaci.

Nové kultury a přátelé z celého světa

První bod úzce souvisí s bodem číslo 2. Na svých cestách potkáš spoustu nových přátel – ať už to budou místní nebo lidé z různých koutů světa, kteří se v dané zemi ocitli ze stejného důvodu, jako Ty. Ať tak či tak, cestování je vždy skvělým způsobem, jak se seznámit s novými lidmi a dozvědět se nejen o nich, ale taky o různých kulturách a tradicích.

A tím pádem taky o sobě! – Protože, právě při střetu různých kultur se mnohdy každý paradoxně ohlížíme nejvíce zpět sami k sobě a ke svým kořenům. Poznáváme své priority a srovnáváme se sami se sebou. A každé takové malé ohlídnutí pro Tebe znamená velký krok kupředu, tomu věř!

Osobnostní růst, sebekontrola, sebereflexe a řízení vlastních zdrojů

Že to zní až příliš sofistikovaně a složitě? Ale vůbec ne! Jednoduše, právě díky odtržení ze své komfortní zóny budeš mít možnost poznat a utvářet své skutečné hodnoty. Poznáš sám sebe, své silné stránky, ale taky se dozvíš, jak zapracovat na těch slabších.

Pomaturitní jazykové studium Tě sice vybaví na své cesty jazykově, a PELICAN Tě tak trochu stále bude jistit svými ochrannými křídly, na to, jaké je však (ač třeba dočasné) rozdělení od rodiny a přátel, budeš sám.

Což je zase – jedině dobře. Jedině tak uvidíš, jak dokážeš být v určitých situacích praktický a lépe poznáš sám sebe.

S tím je spojeno i to, že se v zahraničí lépe naučíš pracovat se svým časem a získanými financemi.

Jednoduše, práce v zahraničí Tě naučí, jak moc je vzácný čas se svou rodinou a přáteli – a taky, že vydělávat si na živobytí – a poté s penízky vyjít až do další výplaty – taky nemusí být vždy úplná legrace.

A kdoví, třeba pak v budoucnu s novými zkušenostmi v kapse, zvládneš procestovat celý svět!

Tipů a rad, proč a jak vycestovat za pracovními zkušenosti za hranice naší malebné republiky bychom mohli najít tisíce. A vůbec nezáleží na tom, jestli navštěvuješ firemní kurzy angličtiny nebo jestli jsi v jazyce vlastně ještě nováček.

V příštím článku Ti Jazyková škola Brno PELICAN představí hned několik možností, co můžeš v zahraničí dělat, ať už je Ti čerstvých 18 nebo 60! Tak co, praskneš svou bublinu a vyrazíš ze své komfortní zóny na zkušenou do světa?

Tvůj PELICAN

Ukázat další aktuality