Webové stránky

Jak na stylovou svatbu?

RSS

Jedním z důležitých atributů každého obřadu jsou určitě i svatební dekorace. Krása tkví v maličkostech, proto bychom na výzdobu neměli zapomenout. Pojďme se inspirovat některými tipy.

Květiny

Svatební floristika představuje prakticky svébytný obor. Které květiny a jak si vybrat? Naprostým základem je samozřejmě vždy kytice nevěstina. Tyto kytice se rozdělují podle tvaru. Rozeznáváme klasické kulaté pugéty, kytice převislé i tzv. zepter typ s dlouhým stonkem.

Výsledná podoba závisí hlavně na osobních preferencích, kytice mohou být pojaty velmi minimalisticky nebo naopak extravagantně a zdobně. Je na vás, zda zvolíte pouze jeden druh květů anebo je zkombinujete. Od věci není ani rada zkušené floristky.

Nedílnou součástí svatební květinové dekorace je tzv. korsáž, kterou by měl mít v klopě ženich. Tradice velí, že se má korsáž podobat právě kytici nevěstině. Ostatní svatebčané by měli mít vývazek s myrtou. Ta bývá doplněna malou mašličkou, barvu byste opět měli vyladit s celkovým pojetím obřadu. Odlišným vývazkem bývají odlišeni od dalších hostů i svědkové, případně i rodiče nevěsty a ženicha.

Svatební tabule

Dekorace na svatební tabuli zdaleka netvoří jen květiny. Základem je určitě ubrus, na slavnostní stůl však jednoznačně patří i další doplňky. S jejich množstvím to přirozeně nepřeháníme a dodržujeme stylovou jednotu. Svoje místo tu mohou najít dekorační látky jako organza, šerpy, k prostřené tabuli patří i ubrousky. Romantickou atmosféru podtrhnou svíčky. Velmi praktické jsou i ozdobné jmenovky, které vám usnadní organizaci zasedacího pořádku.

Malá rada: Nezapomeňte, že detaily tvoří celek, proto je nepodceňte. Veškeré součásti výzdoby na svatbu by rozhodně měly být z kvalitních materiálů. Vyhněte se všemu, co působí velmi lacině. Problematický je z tohoto hlediska zejména plast. Naopak luxusní dojem vyvolává třeba sklo.

Výzdoba auta

Jde o další typ dekorace na svatbu, která patří k tradičním. Zejména auto nevěsty i ženicha si ozdobit nepochybně zaslouží. I zde mohou nalézt uplatnění květiny, mašle či něžné šerpy nebo nadýchaný tyl.

Moderní, ale stále oblíbenější variací, jsou plechovky. Kdo by neznal závěrečný výjev mnoha zahraničních filmů: Šťastní novomanželé odjíždějí vstříc společnému životu a za jejich autem hlasitě rachotí plechovky. Zvyk se stihl úspěšně etablovat i na nemalém počtu tuzemských svateb.

I v tomto případě se vyplatí nedat tak úplně na opojení ze vší té něžné nádhery a přemýšlet o praktičnosti. Dekorace musejí především spolehlivě držet na svém místě. Proto nakupujte vždy jen tam, kde máte záruku kvalitních použitých materiálů i jejich zpracování. Jen tak si můžete být jisti, že vám váš vysněný den nepokazí drobné nepříjemnosti. Zejména internetové obchody mají pestrou nabídku svatebních dekorací, z níž si jistě vyberete.

Vyzkoušejte např. prodejce - Lepaso.cz, který nabízí floristické a dekorační potřeby pro profesionály i nadšence v oblasti dekorování.

Ukázat další aktuality