Webové stránky

Pončo – nepostradatelný doplněk na vodu

RSS

Ponča na vodní sporty bychom si neměli plést s klasickým pončem, které můžeme vídat zejména s prvními podzimními dny v ulicích. Funkci plní ale tak trochu podobnou. Co to vlastně je a jaké jsou přednosti tohoto doplňku?

K čemu je pončo

U vody nám velmi snadno hrozí díky vodě i větru prochladnutí. Pončo má proto za úkol hlavně nás bránit před zimou. Přizpůsobilo se ale prostředí, v němž se s ním nejčastěji potkáte.

Vyrábí se proto typicky z polyesteru, který je dostatečně savý a rychle schne. Setkat se můžete i se směsí, v níž je polovina podílu bavlny a polovina právě polyesteru, případně pouze s bavlněnými alternativami.

Ručníkové pončo tak nahradilo běžné osušky. Můžete si ho navíc na sebe obléknout, takže není potřeba řešit, že na rozdíl od ručníku vám v pohybu všelijak padá a klouže. Protože pončo snadno drží tam, kde má, využít ho můžete v přírodě u vody i coby velmi bezpečnou „převlékárnu“.

Jednoduše se do něj zahalíte a nikým nepozorováni si můžete svléknout mokré plavky či neopren a obléct se do suchého. Ženy zase ocení variantu ponča s kapucí, díky němuž nemusíte řešit nepříjemně mokré vlasy.

Hodí se i tehdy, když si chcete v mokrých plavkách na chvíli sednout a nechcete po sobě například na potahu židle, sedačky či lehátka nechávat mokré stopy. V podstatě bychom tak pončo mohli přirovnat k takovému vylepšenému županu, který si můžeme vzít ven na sport.

Zepředu mívají některé modely i praktickou klokaní kapsu určenou na drobnosti, které chcete mít při sobě.

Pončo oceníte i tehdy, když vám nebude zima, ale naopak přílišné horko. Stačí se do něj zahalit a ostré sluneční paprsky si na vás nepřijdou. Svou pokožku i vlasy tak dokonale ochráníte před vlivem slunečního záření. Když se budete chtít opalovat, nahradí vám tento praktický kousek s úspěchem i deku.

Jak si pončo vybrat

U některých značek se můžete setkat s tím, že dámské pončo najdete ve speciální kategorii. Rozdíl od pánského spočívá většinou jen v líbivějším designu. Jinak se vyrábí ze shodného materiálu v totožné délce. Koupit si tak můžete ve výsledku spíše to, které odpovídá vašemu vkusu, z hlediska funkčnosti chybu neuděláte, pokud si jako žena pořídíte právě pánské pončo.

Až budete ale vybírat dětské pončo, tady už naopak nákup produktu takto přímo označeného svůj smyslu má. I v tomto případě se přirozeně na děti výrobci zaměřili z hlediska designu a často tak volí pro svoje produkty potisky s populárními postavičkami.

Především jsou ale dětská ponča zkrácená, měřeno od krku dolů mají zpravidla délku pouze 80 cm pro odrostlejší děti (kategorie junior) anebo 45 cm pro malé děti.

Barevná ponča se vyrábějí prakticky v nekonečné škále motivů, barev, vzorů a kombinací. Stala se proto nejen praktickým kusem oděvu pro sportovce, ale i módním doplňkem.

Pro sportovce jsou zajímavou volbou ponča Mystic, která nosí závodníci i na mezinárodních soutěžích ve vodních sportech. Se značkou Mystic se můžete setkat i na neoprenech a dalším vybavením na vodu.

Velký výběr oblečení a ponč značky Mystic najdete na stránkách www.mysticstore.cz nebo na Showroomech v Brně a Praze.

Ukázat další aktuality