Webové stránky

Prodáváte byt v Brně? Zkuste realitní seznamku

RSS

Ve velkých městech jsou ceny bytů nyní poměrně vysoko, a to je výborným signálem pro ty, kteří chtějí prodat nemovitost. Jaké máte při prodeji nemovitosti v Brně možnosti a na co si dát při prodeji pozor? Jak získat za prodávanou nemovitost nejvyšší možnou cenu?

Než zadáte inzerát s textem prodej bytu Brno

Získali jste nemovitost, kterou jste delší čas pronajímali. Nyní je velmi příznivá situace pro její prodej. Nemovitosti v Brně se dnes nabízejí k prodeji za velmi atraktivní ceny a díky levným hypotékám a ekonomickému růstu bude tato příznivá situace ještě nějakou dobu trvat.

S pronájmem jsou jen starosti a vy potřebujete hotovost na nákup rodinného domu nebo bytu. Než zadáte inzerát s textem prodej bytu Brno, seznamte se s aktuální situací na trhu nemovitostí a zjistěte, jak za nabízený byt dostat nejvyšší možnou cenu.

Díky rostoucím cenám nemovitostí je stále největší poptávka po malých bytech za nízkou pořizovací cenu. U malých bytů je důležitá občanská vybavenost v okolí a možnost dopravního spojení do centra. Budoucí kupující se také bude zajímat o možnost parkování, a to nejméně pro dvě osobní auta.

Když prodáváte nemovitost v Brně

Poptávka na realitním trhu je stále velmi vysoká, největší zájem je o byty s nízkou pořizovací cenou. Menší byt tedy rozhodně nerekonstruujte. Nesnažte se zvýšit jeho pořizovací cenu nákladnými investicemi. Nemusíte se strefit do vkusu budoucích kupujících.

Malý byt se prodá velmi rychle, jeho cena musí být co nejnižší. Jiná situace je u prostorných bytů a rodinných domů. Tam máte větší vyjednávací prostor při diskuzi o prodejní ceně.

Velké byty na prodej v Brně jsou v nabídkách realitních kanceláří méně často. Mohou být i dále od centra, možnost parkování je však důležitá. Pár zajímavých triků vám pomůže prodat byt za nejvyšší možnou cenu.

Drobná investice, vysoká návratnost

Při prodeji bytu nebuďte pohodlní a před jeho prodejem jej patřičně připravte. Drobné investice a trocha času věnovaného přípravám se vám určitě vyplatí. Jako první byt vykliďte a ponechte v něm co nejméně nábytku. Musí působit prostorně, ale zároveň útulně.

Není tedy cílem odstranit úplně vše. Místnosti musí působit vzdušně. Pryč dejte veškeré doplňky, obrazy, dekorace, osobní fotografie. Představte si neutrální vzhled hotelového pokoje.

Podobně musí vypadat váš byt před prodejem. Můžete ponechat pár pokojových květin. Celý byt nechejte vymalovat na bílou barvu. Velký vliv při prodeji má vzhled kuchyně. Není možné, abyste ji před prodejem zrekonstruovali? Nevadí!

Nechejte vyměnit čelní dvířka a úchytky. Tento drobný trik promění vaši kuchyň k nepoznání a kupující získá úplně jiný dojem z prohlídky bytu.

Snadný prodej bytu v Brně

Prodej bytu zvládnete vlastními silami! Není třeba kontaktovat realitní kancelář. Služby realitní kanceláře platí sice kupující, ale kvůli placené provizi je ochotný za nemovitost nabídnout mnohem nižší cenu.

Když budete prodávat byt sami, vyzkoušejte realitní seznamku ZipHome.cz. Jejím prostřednictvím se bydlení v Brně nabízí k přímému prodeji bez nutnosti platit služby realitní kanceláři.

U kupujících jsou přímé prodeje bytů velmi oblíbené, protože při jejich nákupu ušetří. Vy se tak můžete těšit na nejvyšší možnou nabídku, kterou je kupující ochotný zaplatit.

A poslední rada. Nechte si zhotovit profesionální fotografie bytu!

Ukázat další aktuality