Webové stránky

Difuzér vs. aromalampa

RSS

Milovníci vonných svíček a různých aromatických pomůcek, které zalijí vaši domácnost hřejivou atmosférou a příjemnou vůní, se dnes na trhu setkávají s dvěma hlavními nástroji, pomocí nichž se snaží dosáhnout co nejlepšího možného výsledku.

Difuzér i aromalampa vynikají, kromě přínosu pro čichová ústrojí, také jedinečností svého designu. Při správném výběru tak skvěle doplní váš interiér i po designové stránce.

Pojďme se proto s oběma výrobky důkladněji seznámit.

Aromalampa

Aromalampa je většinou vytvořená z keramického materiálu, na trhu se však dají nalézt také skleněné či kovové. Z pravidla jí tvoří uzavřený prostor s otvorem pro svíčku a nad ní se nachází nádobka na odpařování.

Do nádobky se poté nalije voda v teplotě mezi 40 až 50 °C, do které se vzápětí přidá pár kapek vonného éterického oleje. Nemusí se však jednat pouze o jediný, éterické oleje můžete také vhodně kombinovat.

Po zahřátí tekutiny plamenem svíčky se začnou odpařovat příjemné vonné látky, které okamžitě proniknou do útrob vašeho domova. Kromě tohoto nezpochybnitelného účinku se lidé často uklidňují a pasou pohledem na hořící svíčku.

Kromě éterických olejů se používá i jejich alternativa. Vyzkoušejte proto vosky do aromalampy a vyberte si z široké palety vůní.

Na co si dát pozor

Při výběru vhodné aromalampy si musíte pohlídat několik důležitých věcí, bez kterých se kýženého výsledku nedosáhne.

První častou chybou je zakoupení aromalampy s příliš malou svrchní nádobkou. Svíčka většinou hoří cca 4 až 5 hodin, přičemž voda by se neměla odpařit dříve. To totiž zapříčiní naprosto opačný efekt, kdy se místo vůně dočkáte zápachu.

Nádobka by také měla být od svíčky dostatečně vzdálena, aby se voda nezačala vařit, protože to absolutně znehodnotí účinky éterických olejů.

Je třeba si pohlídat i množství vloženého oleje. Bohatě stačí 1 až 2 kapky.

Samozřejmě je důležitý taky faktor dětí, které by omylem mohli aromalampu svrhnout, proto se ji snažte držet z jejich dosahu.

Difuzér

Difuzéry se pomalu, ale jistě dostává do povědomí českých zákazníků. Aroma difuzér se do blízkosti dětí hodí podstatně více, protože nepracuje na bázi odpařování pomocí plamene svíčky. Je totiž elektrický.

Díky ultrazvukové technologii vylétá z difuzéru studená mlhovina. Ta obsahuje částečky esenciálního oleje, který po celou dobu voní stejně nádherně.

Difuzér do bytu funguje zároveň i jako zvlhčovač vzduchu a s použitím 100% přírodních esenciálních olejů navíc zajistíte z přístroje přísun antibakteriálních a antiseptických látek.

Difuzér a nebo aromalampa?

Záleží asi na každém z vás. Někomu víc vyhovuje elektrický difuzér, o který se prakticky nemusí nijak zvlášť starat. Někdo si zas neumí představit robota namísto klasických svíček s vonnými oleji.

Každopádně se vám ani jeden z nich v domácnosti neztratí a jejich přítomnost dříve nebo později oceníte.

Autor: Poznani-knihy.cz

Ukázat další aktuality