Webové stránky

Vybíráme tablet pro seniory

RSS

Když se řekne tablet, pravděpodobně si jej představíme spíše v rukou mladých lidí. Tablet ovšem nemusí sloužit jen k zapisování ve škole nebo k hraní her. Na své si s ním přijdou také senioři.

I oni rádi komunikují přes internet, posílají e-maily a hledají si informace na internetu. Ovládání tabletu je jednodušší než ovládání PC, oproti chytrým telefonům zase nabízí větší display čili větší komfort při čtení, psaní či prohlížení fotografií.

Jak by měl vypadat tablet pro seniory?

V první řadě se zaměřte určitě na úhlopříčku displeje. Zvolte minimálně desetipalcový. Senioři nemívají ostříží zrak, text si zřejmě budou hodně zvětšovat, a tak by pro ně byl malý display nepohodlný.

Na druhou stranu by tablet neměl být příliš těžký, aby jeho přenášení nebylo pro majitele utrpením. Dlouhé večery s elektronickou knihou budou pohodlnější, jestliže bude mít tablet dlouhou výdrž na baterii.

Protože se s rostoucím věkem zhoršuje jemná motorika, naučit psát staršího člověka na dotykové klávesnici nemusí být jednoduché. Proto je vhodný tablet s klávesnicí.

Zatím se možná zdá, že tablet vhodný pro seniora bude drahá záležitost. Kombinace velkého displeje, nízké hmotnosti a dlouhé výdrží baterie je poměrně náročný požadavek. Naštěstí můžete šetřit na výkonu – senioři s největší pravděpodobností nebudou v jednom kuse sledovat videa nebo celé dny hrát hry, a tak jejich tablet může výkonem patřit ke slabším kouskům.

Interní paměť také nemusí být nijak závratná. Senioři ji zřejmě nebudou zaplňovat velkým množstvím aplikací. Pro jistotu ale zvolte tablet, do kterého se dá vložit paměťová karta. Bude se to hodit v případě, že si babička nebo dědeček oblíbí fotoaparát a začne pravidelně dokumentovat svůj život.

Jak ušetřit? Kupte repasovaný tablet

Repasovaná elektronika se netěší zrovna velké oblibě. V mnoha lidech budí spíše nedůvěru. Je to ale velká škoda. Repasované zboží bývá stejně kvalitní jako nové, prodává se ovšem mnohem levněji.

Zakoupením repasovaného tabletu ušetříte až 70 % oproti běžné ceně nového modelu. A to se vyplatí! Je pravda, že tak nekoupíte ten nejnovější model na trhu, pokud jde ovšem o seniorský tablet, vůbec to nevadí.

Dá se spolehnout na funkčnost a kvalitu repasovaného tabletu? Samozřejmě, že ano. Veškeré tablety procházejí náročným testováním. V případě, že se objeví problém, se tablet nedostane ihnet do prodeje – nejdřív jsou jeho vadné díly nahrazeny funkčními.

Abyste měli opravdu jistotu, dostanete dvanácti měsíční záruku, během které máte nárok na bezplatnou opravu.

S koupí repasované elektroniky můžete mít dobrý pocit také z toho, že šetříte planetu. Kupujete si tablet "z druhé ruky" a tím, ač nepatrně, snižujete produkci odpadu. Dejte proto repasovanému zboží šanci a kupte skvělý levný tablet.

Autor: inComputer.cz – prodejce repasované výpočetní techniky

Ukázat další aktuality