Webové stránky

PELICAN a pomaturitní studium 2019/2020!

RSS

Jak jistě víš, Jazyková škola Brno PELICAN má v nabídce široký výběr různých forem jazykového vzdělávání, ať už se jedná o to firemní, klasické jazykové kurzy nebo třeba pomaturitní studium jazyků.

A ač nám všechny kurzy jedou v plném proudu, pravda je taková, že jakmile zima začne pomalu slábnout a sluníčko přichází se svými prvními jarními paprsky – je to právě pomaturitní studium jazyků, které se stává tím nejaktuálnějším.

A ač jsme snad teprve zahájili druhé pololetí v našem letošním ročníku pomaturitního studia, je potřeba se s první zmrzlinou v ruce dívat dopředu. A to na letošní maturanty a na to, co je po maturitě – v dalším velkém kroku a v dalším školním roce – čeká. Bude to práce, vysoká škola nebo studium jazyků?

Jsi-li budoucí čerstvý absolvent a máš už teď jasno, že chceš být budoucí Palacký (který hovořil hned 11 jazyky!) a začít jazyky studovat, měl bys sáhnout po tom nejlepším. No – a co může být lepší, než být v nové m školním roce 2019/2020 pelikán – zažít spoustu legrace, naučit se jazyk a ještě si udržet status studenta?

Ale to zase předbíháme. Tak si udělej čaj nebo kávu a začni pomalu přemýšlet nad tím, jestli to bude pomaturitní studium angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny nebo ruštiny – a čti dál!

Co Tě v pomaturitním studiu čeká a nemine

Tak snad abychom začali od úplného základu. V pomaturitním kurzu, stejně (či podobně) jako jsi to měl dosud na střední škole, Tě čeká každodenní výuka. Neboj se nic, do večera Tě trápit nehodláme! Výuka obvykle probíhá v dopoledních hodinách a probíhá 4 vyučovací hodiny.

Ty tak odpoledne v klidu stihneš svůj fotbalový trénink, brigádu nebo ještě více jazyků, co třeba kurz němčiny k angličtině? Ale to už zase předbíháme! A aby bylo jasno – ne, ve 4 vyučovacích hodinách Tě skutečně žádná matika ani dějepis nečeká. Snad jen ve studovaném jazyce v rámci procvičení konverzace. Jazyky, jazyky, jazyky! To je oč tu běží.

Studovat rozhodně nebudeš sám. Vždyť, pomaturitní jazykové kurzy Brno jsou mimo jiné taky o skvělé partě a o tvoření kamarádství na celý život. A že o tom PELICAN něco ví. Kromě spolužáků Tě ve třídě přivítá taky zkušený lektor. A můžeme slíbit, že s těmi od PELICANA nikdy není nuda!

Jazyků není nikdy dost…

… a tak budeš mít u PELICANA možnost začít studovat jazyky hned dva. Tedy, je-li libo, můžeš jich studovat třeba 5 a my budeme Tví nejvěrnější fanoušci, že ano! Myšleno je to však nyní tak, že druhý jazyk k pomaturitnímu studiu získáš jednoduše zdarma. Co tam hledáš? Ušitou boudu či nějaké fígle?

Nic takového. PELICAN je jednoduše jazykovým nadšencem. A tak se rozhodl všem svým studentům nabídnout klasický jazykový kurz 1x týdně na 90 minut zcela zdarma.

My tak již několikátým rokem šťastni sledujeme, jak velké procento studentů této příležitosti úspěšně využívá. A na konci roku si pak místo jednoho certifikátu naši šikovní studenti odnáší hned dva! Letošní studenti volili mezi kurzy španělštiny, ruštiny, francouzštiny, němčiny a angličtiny. Který jazyk „navíc“ si zvolíš Ty?

Další výhody pomaturitního studia

Pádným důvodem, proč navštěvovat pomaturitní studium němčiny, angličtiny či jiných jazyků je pro mnoho čerstvých absolventů středních škol jistota, že si udrží status studenta po celý další školní rok. Ten bude každému letošnímu maturantovi patřit, stejně jako karta ISIC, kterou od naší školy získávají studenti zcela zdarma.

Na závěr bychom snad jen chtěli říct všem letošním „nematurantům“, aby se slovem pomaturitní nenechali ani náhodou zmást. Ač by se tak na první dobrou mohlo zdát, studium rozhodně není limitováno věkem ani podmíněno vlastněním maturitního vysvědčení z letošního roku – ať už máš maturitu za sebou teprve dva měsíce nebo už je to několik let, PELICAN Tě v pomaturitním studiu vždy přivítá s otevřenými křídly!

Už teď se těšíme na všechny nové usměvavé tváře. Naši studenti, Ti nás totiž baví!

Tvůj PELICAN

Ukázat další aktuality