Webové stránky

Jak vybrat notebook do kanceláře?

RSS

Notebook můžete využít nejen k zábavě, ale také k práci či k jiným oblíbeným činnostem. Pokud sháníte nový kancelářský notebook, přečtěte si následující článek.

Ten se věnuje správnému výběru kancelářského notebooku. Zaměříme se na typy kancelářských zařízení a na základní parametry, které byste při výběru neměly podceňovat.

Kancelářské notebooky jsou svými funkcemi a technickými parametry přizpůsobené pohodlnou a efektivní práci v kanceláři či doma.

Typy kancelářských notebooků

Na současném trhu existuje několik typů kancelářských notebooků. Patří mezi ne:

  • levnější kancelářské notebooky,
  • 2v1 kancelářské notebooky,
  • ultrabooky,
  • a dokovatelné notebooky do kanceláří.

Levnější kancelářské notebooky jsou ideálním pomocníkem pro jednodušší práci s internetem či základními kancelářskými aplikacemi. Většina modelů se pyšní hladkým chodem specializovaného softwaru a výkonnými procesory Intel Core i5 a i7. Jsou vhodné pro všechny typy uživatelů. Disponují širokou nabídkou a mají velkou výdrž baterie.

Notebooky 2v1 disponují nižší hmotností a dotykovým displejem. Ten zajišťuje komfort především při oddechových činnostech. Výhodou je také to, že jsou lehce a snadno přenositelné. Nevýhodou těchto modelů je, že nejsou vhodné pro hraní náročných her a grafické programy.

Další skupinou jsou ultrabooky, které zvládnout i náročnější grafické a specializované aplikace. Výhodou je elegantní a kvalitní zpracování, které vám umožňují také plynulou práci.

Dokovatelné kancelářské notebooky tvoří samostatnou skupinu, kterou lze zapojit do takzvané dokovací stanice. Výhodou je, že k notebooku můžete připojit například externí monitor či klávesnici. Nevýhodou je, že dokovanou stanici musíte dokoupit zvlášť.

Důležité parametry při výběru kancelářského notebooku

Při výběru kancelářského notebooku se musíte zaměřit především na výdrž baterie, úložiště, klávesnici a úhlopříčka displeje.

Výdrž baterie

Jedním z nejdůležitějších parametrů je výdrž baterie. Vyšší výdrž baterie vám zaručí používat notebook například na cestách. Při nákupu kancelářských notebooků se doporučuje zakoupit zařízení s minimální výdrží alespoň 10 a více hodin.

Úhlopříčka displeje

Pro dostatečně velkou pracovní plochu se doporučuje zakoupit si notebook s displejem minimálně 15,6".

Úložiště

Pro kancelářské notebooky není důležitá kapacita úložiště, jakožto jeho rychlost. Na rychlost má vliv volba SSD nebo kombinace SSD a HDD.

Klávesnice

Pro pohodlnější práci je důležité, aby notebook byl vybaven numerickou klávesnicí, která vám v mnohém ulehčí práci. U dražších modelů se pak můžete setkat také s podsvícenou klávesnicí.

Repasované notebooky do kanceláře

Repasovaný kancelářský notebook je velice oblíbenou záležitostí. Pokud hledáte levnější variantu kancelářského notebooku, je pro vás ten repasovaný notebook tou pravou volbou. Jedná se o použité notebooky, které jsou kompletně testované.

Jedním z tradičních prodejců repasovaných notebooků a PC je společnosti inComputer.cz. V její nabídce najdete modely pocházející z předváděcích akcí, leasingů či vrácené v zákonné lhůtě. Oproti zcela novému notebooku je můžete získat se slevou až 70 % a záruka je na 12 měsíců.

Ukázat další aktuality