Webové stránky

Pusťte si domů kousek přírody

RSS

Dřevěné dekorace jsou ideálním doplňkem bytu nejen na jaro. Slušet jim to bude i u vás doma. Inspirujte se.

Dřevěné zdobení

Dřevěné dekorace v podobě nápisů patří mezi aktuální oblíbence. Hodí se do romanticky laděného interiéru s nádechem vintage. Ponechat je můžeme v přírodní podobě tak, aby vynikla původní struktura dřeva, často se ale také setkáte s těmi, které jsou přetřeny bílou barvou.

Bílá působí velice něžně a snadno ji začleníte do každého interiéru. Jedná se o neutrální barvu, která se velmi dobře kombinuje. Nijak rušivě nebude působit dokonce ani v ložnici, kde si můžete dřevěné dekorace pověsit třeba na zeď nebo postavit na poličku.

Nápisy nejsou jedinou volbou, takovéto doplňky nemusejí samozřejmě zobrazovat vůbec nic konkrétního. Stačí dát průchod své fantazii a sáhnout po kousku, který vytvořila sama příroda. Díky tomu vnesete do svého domova prvek, který je naprosto originální a zároveň k vám vnáší krásu přirozenosti.

Ani vyznavači moderního stylu bydlení se ho nemusejí zříkat. Dřevo můžete efektně propojit i s dalšími materiály, jako je sklo nebo kov či plast. Vznikne tak vysoce efektní kontrast a celek zároveň nebude působit tak stroze a chladně.

Samotné dřevo naopak podobné materiály odlehčí, takže se nemusíte ve výsledku bát „těžkého“ dojmu. Dřevo navíc nikdy nevyjde z módy, takže vám všechny drobnosti vydrží dělat parádu řadu let.

Při citlivém přístupu se rovněž není nutné zříkat ani spojení různých druhů dřeva. Na podkladu minimalisticky pojatého interiéru úžasně vyniknou druhy dřev s odlišnou kresbou, například tmavý ořech a světlý javor.

Dřevo prakticky

Dekorativní nemusí nutně znamenat nepraktický. Vidina, že budete z roztomilých dřevěných soviček na komodě utírat několikrát do týdne prach, vás zrovna neláká? Dejte dřevu šanci v trochu jiné podobě.

Dřevěné bedýnky, misky a úložné boxy najdou ideální uplatnění nejen v kuchyni. Doma bude rázem uklizeno. Už se vám nezatoulají nejrůznější drobnosti jako rozečtený časopis, právě příchozí pošta nebo ovladač od televize.

Perfektním pomocníkem, jehož ocení i vaše návštěvy, je také dřevěný věšák. Předsíň je vstupní branou do vašeho bytu, rozhodně tak věnujte pozornost i jejímu zkrášlení. Věšáku s nejrůznějšími motivy si každý všimne na první pohled.

Dřevěné dekorace do bytu vám dovolí i popustit uzdu vaší fantazii. Mnohé z nich si totiž můžete dotvořit podle vlastního vkusu. V rámci deštivého odpoledne si tak klidně i s dětmi klidně domalujte zakoupený „polotovar“ podle vlastního vkusu tak, aby dokonale ladil do vaší domácnosti.

Kdo je pokročilejší kutil, může se pokusit sehnat například špalek stromu. Když z něj odstraníte kůru a natřete jej barvou, s naprosto minimálním úsilím a doslova za hubičku jste získali zajímavý odkládací stolek.

Autor: Lepaso.cz

Ukázat další aktuality