Webové stránky

Pomaturitní studium 2018/19 – co bys měl/a vědět

RSS

Květen. Čas lásky, jara prvních zmrzlin – ale taky nepříjemného zkouškového období a maturit. Ať už jsi ve čtvrťáku na střední, studuješ vysokou školu nebo navštěvuješ naše pomaturitní kurzy angličtiny či němčiny PELICAN už letos, máš toho pravděpodobně v současné době plné kecky.

A že si letošní maturant a do té vší přípravy na maturitu se máš ještě rozhodnout o tvém dalším životním kroku, tedy – co Tě čeká po prázdninách? Uff!

Pokud po očku pokukuješ po možnosti navštěvovat v příštím roce pomaturitní studium jazyků v Brně, ale v hlavě se Ti honí ještě spousta otázek, na které neznáš odpovědi, pak jsi tady dnes správně.

Pojď se s námi dnes podívat na nejčastější dotazy všech minulých, současných i budoucích PELICANů. A kdybys mezi odpověďmi nenašel tu svou, která Tě zajímá, nezapomeň, že nás najdeš denně v naší kanceláři v centru Brna na Lidické 9. Jsme tady pro Tebe!

Jak se přihlásit, STATUS STUDENTA a možnost placení pomaturitního kurzu

Jedna z nejdůležitějších věcí, pokud se tedy pro jazykový pomaturitní kurz rozhodneš, je zvládnout se ke studiu přihlásit. Jak na to? Pokud se chceš ke kurzu přihlásit, v je nutné vyplnit závaznou přihlášku a uhradit školné.

Ne, žádné přijímací řízení se u nás opravdu nekoná, což dělá čerstvým absolventům středních škol, kteří mají po „prodělání“ maturity učení plné zuby, radost.

Přihlášku je přitom možné vyplnit jak v online podobě na webových stránkách školy PELICAN, tak osobně v kanceláři naší školy na Lidické 9. Kurzovné za pomaturitní studium němčiny, angličtiny, španělštiny, francouzštiny a dalších jazyků je pak nutné uhradit nejpozději 3 dny před zahájením školního roku, nicméně, rozhodneš-li se uhradit studium dřív, budeš jej mít pravděpodobně levnější!

Tak třeba nyní, až do konce května nabízíme cenu 21 900 Kč za celý školní rok, z původní ceny 24 400 Kč. A to se vyplatí!

Platbu školného je možné rozdělit do dvou splátek. Znovu, první část je nutno uhradit nejpozději 3 dny před začátkem školního roku, druhou část pak do konce roku 2019.

Jedna z nejčastějších otázek všech studentů zní: „jak je to tedy s tím statusem studenta?“ Pro vysvětlení, status studenta zajišťuje všem studujícím státní sociální podporu, zdravotní pojištění, úlevy na daních a spoustu dalších slev a výhod.

Všichni studenti, kteří nastoupí do pomaturitního kurzu ve stejném akademickém roce, ve kterém maturovali, mají právo tento status využívat. Maturuješ letos a chceš od září začít studovat jazykovku? V tom případě se Tě studentské slevy budou týkat celý následující rok!

Školní docházka, čas výuky a způsob ukončení

Stejně jako jsi pravděpodobně zvyklý ze střední školy, taky v pomaturitním studiu jazyků je povinná docházka do kurzu, přičemž povolená míra absence je 30 %. Ale – ničeho se neboj! Ač kurz intenzivní, zatím se nám nestalo, že by se u nás studenti nudili. Ba naopak, pomaturitní studium je velmi oblíbené a studenti se na nás v prostorech naší školy skutečně usmívají od září až do června!

Co se rozvrhu týče, proti střední škole studentům vyhovuje. Kurz probíhá 4 vyučovací hodiny každý všední den v týdnu – a obvykle otevíráme jak dopolední, tak odpolední skupiny, přičemž se snažíme vyjít každému jednotlivému studentovi vyjít s časem výuky vstříc tak, aby se mu to co nejvíce hodilo.

Spousta pomaturitních studentů si tak chválí, že před – či po škole ještě stihnout chodit na brigádu a vydělat si nějakou tu korunu.

No a co Tě čeká na konci školního roku? Ano, jsme zase u zkoušek! Ale, co se týče těch jazykových, věř, že pro připravené v naší škole PELICAN – mohou být vlastně i zábavné! Každý student od nás na konci roku automaticky obdrží Osvědčení o absolvování ročního jazykového kurzu.

Co se zkoušek týče, mají studenti na výběr skládat Státní jazykové zkoušky úrovně základní (B2) a všeobecné (C1). Novinkou je, že jsme se stali taky přípravným centrem ke zkouškám Cambridge, na které studenty od roku 2018 taktéž připravujeme!

Máš k pomaturitnímu studiu ještě nějaké dotazy? Neváhej se na nás obrátit. Jedeme v tom společně po celý rok!

Tvůj PELICAN

Ukázat další aktuality