Webové stránky

Čas na výměnu kancelářského PC a tiskárny

RSS

Dochází vašemu kancelářskému PC dech? Tiskárna už také pracuje pouhou silou vůle a jejich celková spolupráce je více než neproduktivní?

Zvažujete, zda ještě má smysl upgradovat jednotlivé komponenty vašeho PC nebo jej rovnou vyměnit? A nebylo by výhodnější namísto výměny toneru vyměnit rovnou celou tiskárnu?

Přestává být vaše PC spolehlivé?

Na počítač do kanceláře klademe obvykle jako uživatelé ty nejnižší nároky, přesto ale očekáváme, že nás tento parťák v důležitých chvílích nezklame a nesesype se například v momentě, kdy potřebujeme urgentně dodělat měsíční uzávěrku.

Stejné nároky klademe i kancelářské tiskárny, které má výsledky naší práce převést do hmatatelné podoby. Jakmile některé z těchto zařízení přestane spolehlivě fungovat, obvykle to v nás mnoho radosti nevzbudí, protože to znamená nové komplikace, s nimiž jsme zrovna nepočítali.

Navíc, jistě to znáte, většina poruch zařízení, která potřebujeme pro práci, nastává v době, kdy se nám to hodí nejméně a jsme stíhání termíny odevzdání práce.

Jak se projevuje nespolehlivé PC a tiskárna?

Zpozornět byste měli, když se počítač začne po určité době zasekávat nebo má pomalé reakce a celkově na každou akci čekáte čím dál tím delší dobu. K tomu se obvykle přidávají i potíže s pomalým spouštěním a vypínáním.

Podobně se projevuje i tiskárna, která dokument před jeho vytištěním několik minut zařazuje do tiskové fronty a vytištěná stránka obsahuje místy znaky, které na ní nemají co dělat.

Co teď s tím?

Jestliže máte maximálně 10 let starou sestavu s kvalitní procesorem s taktovací frekvencí alespoň 2,5 GHz, mnohé se dá ještě zachránit. Často postačí vyčistit pevný disk, promazat dočasné soubory, eventuelně přeinstalovat operační systém a svůj počítač ani nepoznáte.

Bude šlapat jako hodinky. Pokud tento první krok nestačí, podívejte se detailně na jednotlivé HW komponenty. Má vaše kancelářské PC dostatek operační paměti RAM? V mnoha případech stačí pouze doplnit jeden paměťový slot navíc a vaše PC je namísto věčného swapování k nezastavení.

Své udělá i výměna starého HDD disku za rychlejší SSD. U laserové tiskárny často postačí pouze vyměnit toner, protože zařízení se chová obvykle nestandardně právě, pokud náplň dochází.

Nejefektivnějším řešením je nákup nového kancelářského PC i s tiskárnou

Nemáte čas na řešení potíží vašeho kancelářského počítače a potřebujete rychlé a efektivní řešení? Investujte do nové počítačové sestavy i s tiskárnou. Ušetříte si tím mnohé nepříjemnosti i drahocenný čas.

Kroutí nad tímto nápadem vaše peněženka hlavou a sděluje vám při tom, že na to zkrátka nemáte dostatek prostředků? Ale to vůbec nevadí.

Nestačí vám finance? Zkuste repasované PC

Nový počítač do kanceláře i s laserovou tiskárnou můžete koupit výrazně levněji než novou sestavu, zaměříte-li se na nabídku repasovaných PC. Díky tomu, že jsou všechny kancelářské počítače i tiskárny před nabídkou testovány a případné vadné díly se nahrazují, můžete mít jistotu, že vám nový počítač do kanceláře vydrží dlouhá léta.

Minimálně stejně dlouho, jako ten předchozí ovšem s cenou nižší až o 70 %. A jako příjemný bonus navíc dostanete i 12-měsíční záruku. Koupě repasovaného kancelářského PC i tiskárny se zkrátka vyplatí.

Autor: inComputer.cz

Ukázat další aktuality