Webové stránky

Andělské nebo tarotové karty?

RSS

Různé vykládací karty spojuje podobné poselství – pomoci nám lépe porozumět své minulosti, současné situaci i nám dávají možnost nahlédnout do budoucnosti. Mohou nás učit nahlížet na svůj život z jiných pohledů, rozvíjet naši intuici a poodhalit nám naše pravé touhy.

Tarotové karty

Zatímco tarotové karty nás někdy mohou svým poselstvím vyděsit a už jen svými symboly a názvy v nás vyvolat bázeň, andělské karty jsou jemné a pozitivní. Protože andělé nám vždy chtějí radit láskyplně, vést nás k dobru a světlu, dát nám naději a sílu.

Tarotové karty mají tajemný původ, nevíme, kdy a kde přesně vznikly. Jejich význam je dán symboly a archetypy a můžeme je vybírat z několika druhů. Existují jednoduché postupy pro výklad i nejrůznější složité výklady podle přesně daných pravidel.

Můžete se setkat i s andělskými tarotovými kartami, které si zachovávají svou schopnost přesného výkladu, ovšem s citlivým a optimistickým podáním andělských karet.

Andělské karty

Andělské karty jsou oproti tarotu poměrně novou záležitostí, s anděly se ovšem lidé spojovali a radili od pradávna, karty nám nyní pomáhají tuto schopnost znovu objevit.

Výklad andělských karet můžete pojmout velice jednoduše, například si vytáhnout pouze jednu kartu a zastavit se nad ní. Stačí se do sebe na chvíli ponořit, poddat se otázce, svěřit se do rukou andělů a požádat o vědění. Poté intuitivně vybereme jednu nebo více karet.

Andělů se můžete ptát na konkrétní otázky ze všech sfér vašeho života nebo jen žádat o všeobecné probuzení. “Co bych si teď měl uvědomit?” “Na co bych se měl soustředit?”

Výklad andělských karet je velice intuitivní, proto i počet karet, které si chcete vytáhnout, záleží na vašem momentálním rozpoložení. Pokud si vykládáte více karet, je třeba jednotlivé významy nevnímat izolovaně, ale chápat celek a jeho provázanost.

Vykládací karty jsou vhodné pro každého

I když na nejrůznější vykládací karty a svět andělů nevěříme, přesto nám tarotové i andělské karty mohou pomoci. Naše každodenní zastavení a zamyšlení se nad poselstvím toho dne vybrané karty nás může duchovně obohatit a zklidnit.

Svůj den můžeme začít bezmyšlenkovitým projížděním sociálních sítí a zakončit negativními zprávami nebo můžeme zvolit láskyplnou meditaci a nechat se prostoupit pozitivním poselstvím, které si poneseme do celého dne.

Jaké karty pro sebe zvolíme, záleží jen na nás a našich preferencích. Věříme-li spíš tajemné symbolice a dávným rituálním postupům, nejspíš pro nás budou lepší tarotové karty. Pokud jsme spíš jemní a duchovně založení nebo pokud v sobě chceme tuto jemnost kultivovat, jsou pro nás tou pravou volbou andělské karty. Mít tyto karty se hodí, ať už s nimi chceme pracovat pravidelně nebo se k nim uchylovat pouze ve svízelných situacích.

Andělské karty jsou krásným darem – můžete svůj balíček využít tak, že budete lidem náhodně věnovat jejich jednu osobní kartu. Kdoví jak jim takto darované poselství může být prospěšné. Nebo někoho podarujte celým balíčkem a věnujte tak kousek lásky na každý den.

Autor: Poznani-knihy.cz

Ukázat další aktuality