Webové stránky

Herní počítač není jen na hraní

RSS

Herní počítačová sestava patří k tomu nejnáročnějšímu, co lze na současném trhu pořídit. Proč se vyplatí nejen hráčům?

Co je to herní PC

Co vlastně musí PC splnit, aby se mohlo označovat jako počítač na hry? V segmentu současných obchodů se jedná o zjednodušené označení těch sestav, které mají společný primárně vysoký výkon.

Ten je založený především na špičkových grafických kartách. Nezaostávají však ale ani ostatní komponenty jako procesor.

Díky tomu si můžete užít dostatečně plynulý chod her, a to včetně těch nejnovějších a s vysokým rozlišením a s vysokými detaily. Současně je nutné u herního PC zohlednit také výkon zdroje vzhledem k tomu, že komponenty potřebují i adekvátní napájení.

Je herní počítač jenom na hry?

Herní počítač si samozřejmě není nutné kupovat výlučně na hraní her. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi výkonná zařízení, možnosti jejich použití jsou prakticky ničím neomezené. Platí, že čím výkonnější PC je, tím spíše zvládne chod veškerých náročných aplikací.

Hodí se tak například pro ty, kteří pracují s grafikou, upravují fotografie, věnují se střihu videa atd. Rodiče ocení, že koupí podobného zařízení pro svého potomka v něm dost možná založí zájem nejen o hry, ale i o další činnosti na PC.

Zvýšení výkonu

Ani v okamžiku, kdy zjistíte, že vám výkon vašeho počítače už nestačí (což pravděpodobně jednou nastane), nemusíte zoufat.

Zvýšit výkon PC lze totiž samozřejmě i dodatečně. Můžete například přidat paměť nebo vyměnit disk (za rychlejší otáčkový nebo si ještě dodatečně pořídit modernější SDD). U stolního počítače se také dá vyměnit procesor nebo grafická karta. U notebooků sice podobný postup technicky možný je rovněž, většinou se ale v praxi neprovádí, neboť není rentabilní.

To zásadní, co musíte vědět předtím, než se do upgradu pustíte, je, zda jsou vámi vybrané komponenty s počítačem kompatibilní. Například u procesoru budete limitováni tím, aby ho bylo možné osadit do původní základní desky.

A co cena?

Cena bývá u většiny lidí tím nejdůležitějším kritériem. Extrémně výkonné sestavy přitom seženete za sumu, která odpovídá pořizovací ceně nového automobilu. Chcete-li zařízení na solidní úrovni, připravte se na částky začínající okolo 40 000 Kč.

Faktem tedy zůstává, že vás nečeká úplně malá investice. Existuje však řešení v podobě počítačů tzv. repasovaných čili použitých. Ty jsou oproti novým modelům charakteristické významně nižší pořizovací cenou, a to až o 60 %.

Jde o zařízení pocházející z firem, většinou vyřazená kvůli celkové modernizaci technologického zázemí. Repasované PC tedy nejsou poškozená a jsou plně funkční. Což se ověřuje i servisním zásahem a případnou opravou závad.

Samozřejmě je zachována i výše citovaná možnost si později počítač dimenzovat podle vlastních potřeb a jeho výkon v čase ještě navýšit výměnou jednotlivých komponentů.

Repas tak představuje ideální řešení tam, kde natolik specifické požadavky pořízení nového stroje neúměrně prodražují.

Velký výběr repasovaných herních i jiných počítačů najdete na stránkách www.incomputer.cz

Ukázat další aktuality