Webové stránky

Pomaturitní studium 2019/20 – Co tě čeká a nemine.

RSS

Jak určitě dobře víš, brněnská jazykovka PELICAN sídlící v centru Brna nabízí rozsáhlý výběr nejrůznějších forem jazykových kurzů, ať už myslíme kurzy individuální, klasické skupinové, firemní vzdělávání nebo třeba právě pomaturitní studium jazyků.

Máš-li za sebou čerstvě střední školu (nebo klidně i „nečerstvě!), ale nepodařilo se Ti udělat přijímací zkoušky na vymodlenou vysokou školu, nebo zkrátka jen nevíš, co chceš se svým životem dělat dál, je tady PELICAN, aby Te zachránil.

Ptáš se jak? No přece tím, že Ti nabídne plnohodnotný kompromis dalšího vzdělávání, který během velmi intenzivního ročního jazykového kurzu docílí, že Tě v červnu příštího roku bude jen těžko rozeznat od rodilého mluvčího studovaného jazyka.

Ať už to bude pomaturitní angličtina, němčiny, ruština, francouzština nebo třeba španělština!

Co můžeš od pomaturitního studia očekávat

Pomaturitní jazykové kurzy jsou skutečně intenzivním jazykovým vzděláváním, díky kterému však na konci roku budeš sklízet zasloužené ovoce (v podobě jazykových certifikátů od jazykových zkoušek, samozřejmě!).

Výuka probíhá, podobně jako jsi zvyklý ze střední školy, každý všední den, a to 4 vyučovací hodiny. Žádnou matiku či zeměpis ovšem nečekej, snad jedině v jazyce, pro který se v pomaturitním kurzu rozhodneš!

Denně se tak budeš 4 hodiny intenzivně věnovat studiu jazyka, který si zvolíš – a v odpoledních hodinách Ti tak vyjde ještě spousta času na Tvé záliby, koníčky – nebo třeba brigádu.

Jestliže jsi čerstvý absolvent střední školy, zajistí ti pomaturitní kurz Brno taky zachování statusu studenta, a to na celý školní rok. ISIC karta zdarma ke studiu pro každého studenta je u PELICANa samozřejmostí, obdržíš ji hned v září.

V září pak taky na každého studenta čeká rozřazovací test, který však nemá za cíl – zařadit či vyřadit. Naopak, zařadí do řady pelikánů každého přihlášeného, a to do takové studijní skupiny, která bude zcela vyhovovat jeho dosavadním znalostem a dovednostem.

A my pak budeme s radostí sledovat, o kolik úrovní se za školní rok posuneš!

Jazykové zkoušky na přelomu května a června

Když už jsme se dostali ke konci školního roku, je třeba říct, co Tě po roce studia čeká. Jsou to jazykové zkoušky. Zní Ti to po čerstvě proběhlé maturitě jako strašák? Ne pro naše studenty!

Po mnohaletých zkušenostech můžeme říct, že 99 % našich studentů zvládá po roce studia jazykové zkoušky s úsměvem na rtech a na konci školního roku opouští naši jazykovku s certifikátem v kapse.

Druhý jazyk zdarma i další výhody

A to nejen s jedním! Studenti v naší škole totiž k pomaturitnímu studiu získávají taky kurz druhého jazyka zdarma. Co to znamená? Že pokud si zvolíš například pomaturitní studium němčiny, budeš si k tomuto hlavnímu jazyku moci zvolit kurz dalšího jazyka, za který už nic platit nebudeš.

U PELICANa na Tebe mimo jiné čekají další milá překvapení. Ať už je to tým zkušených, veselých a přátelských lektorů, pozitivní žluté prostory naší školy (na které se přijď kdykoliv podívat!), jazyková knihovna, pravidelné večírky pro naše studenty plné her, karaoke a dobrého pití, nebo třeba letní/zimní kino se spoustou popcornu a spousta dalších mimoškolních aktivit a výletů!

Tak co, budeš PELICAN ve školním roce 2019/2020 taky Ty? Budeme se těšit!

Tvůj PELICAN

Ukázat další aktuality