Webové stránky

Tipy, jak dobře prodat byt v Brně

RSS

Vlastníte byt v Brně a rozhodli jste se, že ho nyní prodáte? Jedná se o váš první prodej bytu a vy netušíte, jak celý proces skutečně bude fungovat a jakým způsobem byste při samotném prodeji bytu měli postupovat?

V tom případě se nechte inspirovat našimi tipy, které vás dovedou až ke zdárnému prodeji vašeho bytu v tomto regionu.

Aktuální situace na realitním trhu

Pokud budete v Brně prodávat svůj byt, a to ať již byt včetně zařízení či takzvaný „holobyt“ je třeba zejména vědět, jaká je ve vašem kraji aktuální situace na realitním trhu. Můžeme vám poradit, že v současné době, je trh s nemovitostmi všeho druhu, na velmi dobré úrovni.

Prodej bytu v Brně by tak za současných okolností, nemusel být vůbec žádný problém, ba naopak. Po zpřísnění hypotečních úvěrů, respektive splnění jistých podmínek, které jsou zejména pak pro mladé rodiny neúnosné, je o byty ke koupi či dokonce k pronájmu, obrovský zájem.

Lidé jsou dokonce často ochotni zaplatit za nájem takové částky, které se mnohdy vyrovnávají částkám hypotečních splátek. Dalo by se tak s nadsázkou říci, že byt na prodej v Brně, znamená pro samotného majitele, zlatý důl, na kterém může vydělat opravdu slušné peníze.

O byty je značný zájem

Brno, je stejně tak, jako Praha obrovským městem plným možností. Dobře se zde žije nejen takzvané zlaté mládeži, nýbrž i rodinám s dětmi a starším občanům, kteří zde mají dostatek kulturního využití v důchodovém věku.

Co se týče rodin s dětmi, je situace v Brně rovněž více než příznivá. Z tohoto důvodu se do tohoto malebného města v blízkosti malebné Moravy, stěhuje stále více a více lidí. O byty je tak opravdu značný zájem, na což reagují i realitní kanceláře, které se o své nové zákazníky, takříkajíc perou mezi s sebou.

Jak při prodeji bytu postupovat?

Pokud chcete byt prodat na vlastní pěst, nejspíše se z počátku budete ptát u svých známých v rodině, popřípadě u kamarádů. V tomto případě ovšem jistě budete stanovovat cenu bytu na takzvanou přijatelnou hranici, jinými slovy budete byt prodávat za „přátelskou“ cenu.

V případě, kdy ovšem oslovíte realitní kancelář s tím, že chcete využít jejich služeb a výhodně svůj byt v Brně prodat, půjde vám, o co možná nejlepší tržní cenu vůbec. Samozřejmě, že v tomto případě musíte rovněž i počítat s provizí, kterou realitní kancelář v případě úspěšného prodeje získá, tudíž se v tomto případě vyplatí dobře uvažovat, a to nejen o své nemovitosti v Brně.

Jak je to s realitní společností?

Pokud se rozhodnete oslovit realitní agenturu s tím, aby vám pomohla prodat váš byt, počítejte s tím, že si ušetříte práci s chozením po úřadech a papírováním, které nezná konce.

Veškeré formality za vás totiž zařídí právě realitní kancelář. Některé realitní kanceláře vám dokonce zaručí i to, že vás v průběhu prodeje vašeho bytu nebudou otravovat další realitní agentury se svými nabídkami.

Úspěšné realitní kanceláře často nemovitosti prodají během tří týdnů a někdy dokonce i během čtrnácti dnů. Kromě jiného vždy také apelují, na co možná nejvyšší prodejní cenu, ze které budete ve finále těžit.

Realitní seznamka zipHOME.cz

Pokud hledáte způsob, jak ušetřit za poplatky realitní agentuře, vyzkoušejte projekt – realitní seznamka zipHOME, která spojuje napřímo prodejce i kupující. Navíc však poskytuje i asistenta, který prověří, zda je nabízená nemovitost v pořádku z pohledu práva a závazků. Nakupující tak získá větší jistotu při výběru. Více informací o realitní seznamce najdete na stránce www.ziphome.cz

Ukázat další aktuality