Webové stránky

Cestování nebo pomaturitní studium?

RSS

Přestože ses na přijímačky dobře připravil a věděl, co od nich očekávat, mohlo se stát, že jsi u nich nakonec neuspěl. Nervozita, velká konkurence, nebo zkrátka jen špatný den. Dobrá zpráva je, že není proč házet flintu do žita.

Existuje totiž spousta možností, jak můžeš rok před dalším pokusem nepromarnit. Ať už se rozhodneš pro cestování, pomaturitní studium – které Ti dokonce udrží status studenta a s tím spojené výhody na celý další rok, nebo třeba práce – bude to stát za to. Slibujeme!

Jaké jsou Tvé možnosti

Že jsi neuspěl u maturity nebo přijímací zkoušky rozhodně neznamená, že Tvůj život končí. Právě naopak, otevírají se Ti dveře k novým příležitostem. První možností, kterou máš, je zkusit přijímačky na jiný obor.

Málo se to ví, ale spousta vysokých nebo vyšších odborných škol vyhlašuje druhé kolo přijímacích řízení i v podzimních měsících, aby doplnili kapacity nenaplněných oborů.

Je taky možnost zkusit školu soukromou – ty nabírají studenty taktéž poměrně často, nicméně, je třeba počítat s tím, že si za semestr na tomto typu školy připlatíš.

Jestli Tě po zklamání z neúspěšných přijímaček láká víc, než náhradní obor na výšce či právě pomaturitní studium angličtiny či dalších jazyků, cestování, směle do toho! Na výběr je spousta pracovních stáží v různých zemích. Život na cestách Ti dá zkušenosti, které se Ti jednou budou v džungli vysokoškolského života rozhodně hodit.

Proč je pomaturitní studium skvělou volbou

Pro všechny, pro které byl obor, na který dělali přijímací zkoušky, jedinou možností a o jiném oboru nechtějí ani slyšet, a jsou rozhodnuti za rok zkusit své štěstí znovu, jsou nejlepší možností, jak volný rok využít - pomaturitní jazykové kurzy.

Nejen, že si díky nim zlepšíš své jazykové schopnosti až o dvě úrovně (což se po mnohdy bídné úrovni výuky na střední škole jistě hodí), ale navíc si díky nim udržíš status studenta po celý následující školní rok.

Jak pomaturitní studium probíhá

Pomaturitní kurzy angličtiny, němčiny a dalších jazyků jsou velmi intenzivní formou výuky. Školní rok koresponduje s tím, na co jsi zvyklý ze střední školy, nicméně – žádný zeměpis ani dějepis nečekej. Ve 4 vyučovacích hodinách denně se studenti věnují skutečně jen jazyku, který si zvolili.

Převážná většina škol přitom nabízí zejména angličtinu, najdou se však školy, které mají výběr větší. Například Jazyková škola PELICAN sídlící v Brněnském centru pravidelně otevírá taky pomaturitní studium němčiny, a není ojedinělé, že naplní třídu studentů taky pro jazyky jako je španělština, francouzština či ruština.

Po 4 hodinách výuky studenti obvykle stíhají i brigádu, případně se svědomitě připravovat na další pokus přijímací zkoušky na vysněný obor.

Jaké další výhody nabízí?

Opět se jedná zejména o volbu jazykové školy, při které buď velmi opatrný. Určitě doporučujeme zaměřit se na hodnocení školy – ať už na Facebooku nebo Googlu – od bývalých studentů.

Názory těch, kteří si výukou na vybrané školy prošli, jsou neocenitelnou zpětnou vazbou. Některé školy taky nabízí další výhody nad rámec samotné výuky. Škola PELICAN nabízí všem studentům možnost studia druhého jazyka zdarma, ale taky třeba zapojení studentů do evropských vzdělávacích projektů.

Ukázat další aktuality