Webové stránky

Pronajmout si dnes můžete už i e-shop

RSS

Řadíte se mezi začátečníky v oblasti e-commerce? Rádi byste si vytvořili svůj první e-shop? Pak vězte, že jste na tento článek natrefili zcela správně, neboť si v něm představíme tři základní možnosti, jak si lze takový internetový obchod zřídit a to, aniž byste museli být vybaveni bůhvíjak hlubokými IT znalostmi a dovednostmi.

Open-source řešení aneb E-shop zcela zdarma

Věřte nebo ne, k tomu, abyste si mohli založit e-shop nepotřebujete vůbec žádnou finanční investici, open-source e-commerce řešení (např. PrestaShop či Magento) jsou totiž k dispozici naprosto zdarma.

Za málo peněz je však bohužel třeba logicky očekávat málo muziky – tedy nic moc víc než základní moduly a funkce, častokráte ještě v dosti osekané a omezené podobě, čekat nemůžete.

Na obranu e-shopů zdarma je pak ale nutno konstatovat, že i tak dokáží obsloužit většinu běžných potřeb začínajícího e-shopu.

Výhodou tohoto způsobu zřízení internetového obchodu je jeho jednoduchost a spolehlivost, překážkou naopak může být závislost na poskytovateli tohoto řešení.

Po open-source tedy doporučujeme sáhnout primárně těm, kteří chtějí levný a jednoduchý obchod, přičemž po něm ale nevyžadují o moc víc než pouze základní funkce.

Pronájem e-shopu – plnohodnotný obchod jako mávnutím kouzelného proutku

Fenoménem poslední doby se stává pronájem e-shopu. Toto řešení se své popularitě těší zejména díky rychlosti a nenáročnosti, takovýto pronájem internetového obchodu je totiž možno zrealizovat během pár minut, a to jen pomocí několika málo kliknutí myší.

Když si e-shop pronajmete, dostanete navíc oproti open-source řešení již obchod, který je plně připraven k ostrému provozu – nemusíte tedy ztrácet čas jeho budováním a můžete začít rovnou nabízet vaše zboží nebo služby. Pro podnikatele ideální.

V dnešní době není problém sehnat ani opravdu levný pronájem e-shopu. Pronájem se tak pomalu, ale jistě stává volbou číslo jedna v oblasti zřizování internetových obchodů při přihlédnutí ke kritériu cena/výkon.

Pronájem e-shopu můžeme doporučit opravdu komukoliv, od naprostých laiků přes začínající internetové obchodníky až po zkušenější podnikatele a větší firmy.

E-shop na míru – má své výhody, ale pro začátečníky především úskalí

Poslední, a vzhledem ke své vysoké cenové náročnosti i nejméně využívanou možností jsou e-shopy na míru. Tvorba e-shopu na míru sice s sebou přináší několik nesporných výhod, kupříkladu umožní vzniku e-shopu i pro atypická podnikání se specifickými požadavky, ale pro začátečníky v oblasti e-commerce rozhodně tou správnou volbou není.

Krom vysoké pořizovací ceny za to může i náročnost, a to jak časová, tak opět i finanční, jeho údržby.

E-shop na míru tedy rozhodně nemůžeme doporučit někomu, kdo s online businessem teprve začíná a rád by si otevřel svůj první internetový obchod. V takovémto případě by se měl dotyčný raději porozhlédnout po pronájmu e-shopu.

Vyzkoušejte si zcela zdarma na 60 dní e-shopové řešení Zoner inShop.

Ukázat další aktuality