Webové stránky

Zajímavosti o prodeji bytů v Ostravě

RSS

V současné době zájem o koupi nebo pronájem bytů stoupají. Získání hypotéky na rodinný dům bývá velice složitý a banky to rozhodně nikomu neusnadňují. Pokud žádáte o hypotéku, nikdo vám neposkytne celou částku, kterou potřebujete.

Musíte mít minimálně 10 procent ceny našetřené. Usnadnit by vám to mohla pouze skutečnost, že byste měli čím ručit, což se také většinou nestává. Ceny za byty tak bývají vysoké.

Prodej bytů sebou nese mnoho záležitostí, které musíte vyřešit, pokud byt prodáváte přes realitní kancelář, poté za vás vše vyřeší realitní makléř, problémem ovšem bývají vysoké ceny, které si realitní kancelář účtuje.

Většinou platíte provizi ve výši jednoho nájmu. Vše za váš vyřeší, problém ale bývají vysoké ceny, které musíte kupující platit navíc. Provize realitní kanceláři většinou bývá ve výši jednoho nájmu.

Pronájem městských bytů v Ostravě

Každé větší město má k dispozici byty, které pronajímají, aby měli příjem. Byty bývají k pronájmu za nižší cenu než klasické pronájmy. Jejich získávání bývá většinou aukcí. Máte stanovenou nejnižší cenu za metr čtvereční a poté přihazujete, kolik jste ochotni měsíčně platit.

Druhá varianta bývá obálková metoda. K žádosti o byt přiložíte i cenu, kterou jste ochotni platit měsíčně za metr čtvereční. Nevidíte, kolik nabízí ostatní. Nejvyšší nabídka vyhrává.

Výši nájmu nikdy nepřehánějte, pokud výběrové řízení vyhrajete, pak danou částku, kterou jste napsali, budete muset platit. V Ostravě se městské byty pronajímají na dobu určitou.

Byty na prodej v Ostravě

V současné době se v Ostravě prodávají byty různých velikostí. Nejčastější však bývají byty o velikosti 2+1 nebo 3+1. Velikostně jsou tyto byty přiměřeně velké pro menší rodinu.

Ceny se většinou pohybují do 2 milionů korun, záleží na poloze bytu, zda se nachází blíže k centru nebo jsou na okrajové částky města. Cenu bytu také ovlivňuje, zda je byt plně vybaven nebo nikoli.

O jaké byty je zájem

Zájem je převážně o byty v Ostravě, které jsou v bytové jednotce s výtahem. Žádná maminka totiž nechce nechávat kočárek mimo byt, když není zajištěný a ani ho nechtějí tahat po schodech nahoru.

Vhodná je také sklepní kóje, kdy nemáte společný sklep, kde vám může kdokoli něco ukrást. V hustě obydlené čtvrti je zájem o parkovací místo k bytu, abyste nemuseli chodit velikou dálku s nákupem domů.

Jak efektivně prodat byt bez realitky se zipHOME.cz

  • Fotografie – správně nafocený byt hraje velikou roli. Pokud by bylo rozložení bytu podle fotek nepřehledné, přidejte do inzerátu také nákres bytu. Fotografie také musí být aktuální, abyste nepřidali fotky bytu, když jste se do něj nastěhovali před lety.
  • Informace – do inzerátu vložte veškeré informace, které vás napadnou. Abyste měli inzerát zcela kompletní, vžijte se do situace kupujícího a zodpovězte si otázky, na které byste se zeptali vy.
  • Vybavení – pokud nechcete vybavení v bytě nechávat, je-li to možné, před fotografováním ho odstěhujte. Zájemci si pak lépe představí byt a mohou si promyslet, co si kam dají.

Vyzkoušejte realitní seznamku zipHOME.cz , která spojuje prodávající i kupující bez zbytečných poplatků navíc.

Ukázat další aktuality