Webové stránky

Pro koho je pomaturitní studium jazyků správná volba?

RSS

Pomaturitní studium jazyků a jeho trošku nešťastně zavádějící pojem, křičící do světa, že pokud nejsi čerstvý maturant, není tady nic pro Tebe. Což je samozřejmě velký omyl a jeden z mnoha mýtů, točící se kolem této formy jazykového vzdělávání.

Pojďme se na intenzivní výuku cizího jazyka podívat trochu podrobněji. Třeba se nám některé mýty podaří vyvrátit!

Ano, pomaturitní jazykové kurzy jsou primárně určeny pro čerstvé absolventy středních škol. Z jakého důvodu? Třeba z toho, že díky plynulému navázání na střední školu jim garantuje udržení statusu studenta po celý další rok. Právě z toho důvodu si pomaturitní studium angličtiny, němčiny či dalších jazyků volí většina našich studentů.

Co už se málo ví, je, že tato možnost platí i pro studenty, kteří nebyli u maturity úspěšní v květnu, ale až v září. Taky v tomto případě je bez problému možné přihlásit se ke studiu dodatečně – a po obdržení maturitního vysvědčení opět každý student plynule naváže statusem studenta na naší škole.

Cílová skupina pomaturitních kurzů se však ani náhodou nezavírá! Dveře jsou dokořán otevřeny všem, ať už máš po maturitě letos, nebo jsi skládal zkoušku dospělosti třeba před dvaceti lety.

Naše kurzy angličtiny tak navštěvují taky studenti, kteří nebyli spokojení s vybraným oborem na vysoké škole, dospělí studenti, kteří se z pracovních důvodů potřebují zdokonalit v jazyce v krátkém časovém úseku, ale taky třeba senioři, kteří mají času více a chtějí se před letní dovolenou něco nového naučit. Naše třídní skupinky jsou tak rozmanité, a rozhodně v nich nikdy není nuda!

Status studenta a získání certifikátu

O statusu studenta jsme mluvili už v úvodu našeho článku. Jelikož se však zachování všech studentských výhod stává jednou z největších výhod této formy studia, zmíníme jej ještě jednou.

Pojďme ale odstavec nyní věnovat důležité věci – a to že po roce studia na jazykové škole nebudeš odcházet s prázdnou, naopak. V ruce si budeš odnášet jeden z certifikátů, svědčícím o Tvých jazykových dovednostech.

Je jen na Tobě, jestli si zvolíš jednu ze zkoušek Cambridgeských, případně – zejména jestli si zvolíš pomaturitní studium němčiny – Státní jazyková zkouška. Po roce intenzivní výuky úspěch zaručen!

Pohodový rozvrh a druhý jazyk zdarma

Pomaturitní jazykové kurzy probíhají 4 vyučovací hodiny každý všední den v týdnu. Že se Ti to zdá příliš? Jen si vzpomeň na rozvrh ve škole! Pravda je, že 4 vyučovací hodiny denně utečou jako voda a Ty budeš mít spoustu volného času věnovat se svým koníčkům – nebo si třeba najít práci.

PELICAN navíc přináší pro své studenty další výhody. Mimo jiné je to třeba možnost studovat jazyky hned dva. Každý z našich studentů od nás totiž získává ke svému hlavnímu jazyku klasický kurz dalšího jazyka úplně zdarma. A že máme radost, když vidíme, jak studenti této možnosti využívají. Vždyť to znáš – kolik jazyků umíš…

Takhle bychom mohli pokračovat do aleluja. Mezi další výhody patří třeba to, že Tě na naší škole nečekají žádné stresující přijímací zkoušky.

Dále je to spousta mimoškolních aktivit, jako jsou večírky, dobročinné akce nebo oblíbený zimňák – rozuměj letní kino, které ale u nás ve škole probíhá i v zimě, tematicky a se spoustou Coly a popcornu.

Poslední zprávou je, že se i v letošním roce najde ještě pár volných míst, která se ale rychle zaplňují. Tak co, budeš i Ty ve školním roce 2019/20 patřit do pelikání party?

Tvůj PELICAN

Ukázat další aktuality