Pokud se alespoň trochu orientujete ve světě počítačových her, je vám určitě jasné, že v dnešní době si jejich hraní žádá speciální stroj. Takže, ať už se plánujete ponořit do hraní vy sami, či přemýšlíte o tom, že obdarujete někoho blízkého, zákonitě se dostanete před jednu otázku.
Měl bych si koupit herní notebook nebo herní PC?
Nejste ani první, ani poslední z řady lidí, kteří byli před toto dilema postaveni. Nejprve je třeba říci, že nelze jednoznačně říct, zda je lepší herní počítač či herní notebook. Pro každého hráče se bude hodit něco jiného, protože každá možnost má své jasné výhody i nevýhody.
Pojďme se nyní podívat na to, podle jakých kritérií je vhodné se rozhodovat.
Prostor a mobilita
Při výběru správného herního stroje je třeba myslet na to, kde a za jakých podmínek chcete hrát. Pokud vám jde o to, abyste mohli hrát opravdu kdekoliv, je naprosto jasným vítězem notebook.
Podobně, pokud nemáte u vás doma dostatek prostoru, bude notebook lepší volbou než herní počítač.
Je ovšem třeba dát pozor na to, že některé kvality notebooku jsou z herních verzí přímo negovány. Nízkou hmotnost určitě nečekejte, naopak se s herním notebookem spíše pronesete.
Podobně je na tom výdrž baterie. Ani ta nebude příliš hvězdná, naopak je možné, že vám kvůli náročným hrám odejde mnohem dříve než u klasického kancelářského notebooku.
Výkon a kvalita herního zážitku
Nelze jednoznačně říci, zda se stejným rozpočtem najdete výkonnější herní notebook nebo herní počítač. Obecně lze říci, že u herních počítačů vychází poměr ceny a výkonu lépe. Jedno je ovšem jisté.
Jakmile se technologie posune dopředu, a nejnovější hry budou vyžadovat silnější komponenty, u notebooku budete mít potíže s výměnou jednotlivých součástek. Ať uděláte cokoliv, grafickou kartu u herního notebooku prostě nevyměníte. Klasický herní počítač můžete ovšem modernizovat, jak dlouho budete chtít.
Hluk a chlazení
V tomto bodě nemůže být pochyb o vítězi. Herní notebooky mají sice chlazení na velmi špičkové úrovni, ale vzhledem k jejich velikosti se budou přehřívat už jenom kvůli tomu, jak blízko u sebe jsou jednotlivé komponenty.
Podobně je to v případě hluku. Větší velikost stolního počítače vám dává více možností, jak řešit chlazení i odhlučnění všech komponentů. Po několika měsících používání také oceníte, že budete moci celý počítač očistit od prachu.
Pokud zvolíte větší bednu, pak bude čištění velmi snadný úkol.
Závěrem
Předchozí tři body by vám měly vnést více světla do dilematu mezi herním notebookem a herním počítačem. Obecně lze herní počítač doporučit hráčům, kterým záleží na výkonu, a chtějí, aby jejich počítač mohl reagovat na nejnovější trendy a novinky mezi komponenty.
Herní notebook se naopak hodí pro ty, kteří chtějí hrát opravdu kdekoliv, případně nemají u sebe doma tolik prostoru, aby si pořídili velký herní počítač.
Repasované herní počítače a notebooky
Víte, že existuje způsob, jak ušetřit při nákupu herní počítačové sestavy? Jde o tzv. repasovanou výpočetní techniku, což jsou PC i notebooky z předváděcích akcí, po leasingu nebo vrácené v zákonné lhůtě.
Výhodou repasované výpočetní techniky je podstatně nižší cena, které může dosáhnout slevy až 60 % oproti zcela novému modelu. Před uvedením do prodeje vše samozřejmě prochází náročným testováním a případnou výměnou vadných dílů. A navíc dostanete záruku na 12 měsíců. Prohlédněte si nabídku na www.incomputer.cz