Webové stránky

Je lepší e-shop v pronájmu nebo na míru?

RSS

Moderní technologie vládnou současnosti a ve světě podnikání může být dlouhodobě úspěšný jen člověk, který vlastní pro potenciální kupce atraktivní e-shop. „Kamenným“ obchodům dnes definitivně zvoní hrana.

Každý, kdo se rozhodne podnikat, by si měl ovšem položit otázku, jestli pro něj představuje lepší řešení e-shop na míru nebo e-shop v pronájmu?

Začátky nemusí být krušné!

Odpověď na v úvodu položenou otázku je do značné míry odvislá od velikosti firmy. Obecně platí, že drobní a střední obchodníci volí krabicové řešení. Dnes není problémem provozovat tímto způsobem obchod s desítkami tisíc položek.

Pronájem e-shopu v současnosti bývá příznivý i tím, že má jednoduchou administraci, kterou zvládne i člověk, jenž si jinak s počítačem příliš nerozumí. Toto e-shopové řešení lze doporučit začínajícím podnikatelům, kteří si chtějí ověřit, že je jejich vize správná a jsou schopni se s ní ve virtuálním prostředí prosadit.

Investici je třeba důkladně zvážit

Pokud se správnost vize potvrdí, je ideální čas na to začít uvažovat o založení e-shopu na míru. Zde je však nutné počítat s daleko vyššími vstupními náklady, když se uvádí, že rozpočet může přesáhnout i milion korun!

Investicí do spuštění e-shopu přitom náklady nekončí, ale majitel e-shopu musí s tím, že další prostředky si bude žádat správa e-shopu a jeho průběžné aktualizace.

Nebojte se být jedničkou na trhu!

Zdá se vám, že e-shop na míru představuje zbytečně přepychové řešení? Nemusíte mít vždy pravdu! Člověk, jenž si nechá zhotovit e-shop na míru získá naprosto originální obchod, jenž je pro běžné uživatele internetu snadno zapamatovatelný.

Současně je třeba upozornit na to, že některé funkce, jimiž by chtěl e-shop vybavit, mohou být v krabicovém e-shopovém řešení nerealizovatelné. Zakázkový e-shop je vhodnou volbou pro ambiciózní hráče, kteří si kladou velké cíle a touží se vyrovnat jedničkám na trhu.

Dbejte na kladné reference!

Na co by se měl orientovat člověk, který ve virtuálním prostředí teprve začíná? Především by neměl přijmout první nabídku, ale měl by se orientovat se podle kladných referencí od spokojených zákazníků.

Dnes existuje spousta firem, které slíbí zázraky, ale výsledek neodpovídá očekávání. Záměrně modifikované šablony nejsou tím správným řešením, které dotyčný hledá! Proto je třeba zadat tvůrcům stránek jasné požadavky, podle kterých mohou vytvořit stránky, které odpovídají vašim představám. Ideálním řešením je nechat si nabídnout prototypy, z nichž dostane zadavatel na výběr.

Není žádná ostuda zvolit si pronájem e-shopu, pokud si nejste dopředu úspěchem jistí. Vyzkoušejte si životnost vaší podnikatelské myšlenky a následně se rozhodněte podle případných obchodních úspěchů, jaké řešení je pro vás to pravé!

Ukázat další aktuality