Webové stránky

Proč byste se měli začít učit německy?

RSS

Blíží se léto a prázdniny. Možná už uvažujete, co budete dělat po nich – v září. Začne školní rok a jazykové školy znova otevřou své brány pro nové studenty. Jestli vás láká naučit se jazyk a vzít to tentokrát doopravdy vážně, zkuste intenzivní rok v pomaturitním studiu jazyků!

Samozřejmě se můžete přihlásit do pomaturitního kurzu angličtiny, ale co se trochu odlišit a začít se učit německy? Němčina má v českém prostředí obrovský potenciál. Nevěříte? Čtěte dále a my vám dáme pár důvodů, proč byste se měli učit německy!

Dorozumívání po Evropě

Hned po angličtině se německy domluvíte nejčastěji ze všech jazyků. Hodí se vám samozřejmě při cestování po Německu, ale i Rakousku, Belgii nebo Švýcarsku. Ale to není všechno. Když jedete na dovolenou do různých přímořských letovisek, často najdete jídelní lístky a různé nápisy v němčině, a personál bude s velkou pravděpodobnosti také mluvit německy.

Velká výhoda v zaměstnání

Při ucházení se o zaměstnání je umět anglicky v dnešní době ohromně důležité. Avšak zvláště v našem středoevropském prostředí je znalost němčiny požadována velmi často. Díky jazykovému kurzu němčiny tak budete mít větší šanci na získání zaměstnání a celkově se zvýší vaše hodnota na trhu práce.

Na našem trhu působí velké množství německých nebo rakouských firem. Pokud vaše firma obchoduje těmito partnery, komunikace s nimi v jejich rodném jazyce přispívá k lepším obchodním vztahům a efektivitě komunikace. A to nemluvě o tom, kdybyste se rozhodli jít pracovat přímo do Německa nebo Rakouska!

Jazyková podobnost

Mezi našimi jazyky je velká spousta odlišností, ale jsou tam také podobnosti. Za ta staletí společné minulosti jsme přebrali určitá slova z němčiny, která teď používáme na denní bázi. A třeba ani nevíme, že pocházejí z němčiny! Tak co taková flaška, kamrlík nebo jarmark?

A pokud už umíte anglicky, zjistíte, že má s němčinou mnoho společného. Jsou to přeci jen oba germánské jazyky a mají stejné základy. V mnoha případech vám tak může tato příbuznost jazyků může ulehčit práci ve studiu pomaturitní němčiny!

Za studiem do zahraničí

Tím, že jsou nám Německo i Rakousko tak blízké jako sousední státy, mají s českými univerzitami spoustu vazeb a partnerství. Pokud víte, že chcete vyjet na zkušenou studovat do zahraničí a nejezdit nikam na druhý konec Evropy, můžou být německy mluvící státy dobrým kompromisem.

Nebude problém zajet si za pár korun domů na prodloužený víkend, nebo prázdniny. Je však třeba umět jazyk. To platí vždy a všude, pokud chceme v zahraničí žít plnohodnotně. Zkuste proto pomaturitní studium němčiny, ve které se budete celý školní rok velice intenzivně připravovat a do na život v zahraničí budete plně připraveni!

Tak co, už nám věříte, že umět německy se zkrátka vyplatí? Tak neváhejte a zajistěte si své místo v pomaturitním kurzu němčiny v Jazykové škole PELICAN!

Ukázat další aktuality