Webové stránky

Balíme na dovolenou u vody

RSS

Teplé letní měsíce přímo svádějí k tomu trávit většinu volného času u vody – v příjemném prostředí s možností se ihned zchladit.

Ať už se chystáte na dovolenou, nebo prostě jen vyrážíte na nejbližší přehradu či koupaliště, je několik věcí, které by vám neměly chybět, abyste si pobyt u vody užili v pohodlí a zrelaxovali se dle potřeby. Na co byste tedy neměli zapomenout?

Vhodné oblečení i pro nečekané situace

Pobyt u vody je skloňován nejen společně s koupacím oblečením, i přesto lze říct, že je prakticky tím nejdůležitějším.

Plavky, ať už bikiny či celé, jsou nezbytnou výbavou pro pláže travnaté i pískové, můžete se v nich slunit nebo plavat, či se věnovat dalším vodním sportům – šnorchlování, paddleboardingu, vyjížďkám na loďce apod. Plavky vybírejte především tak, abyste se v nich cítili pohodlně a současně odpovídaly vašemu vkusu.

Vedle koupacího oděvu jsou v dnešní době velmi oblíbenými také jednoduché plážové oděvy, které jsou současně módní. Kromě nezbytného ručníku či osušky, které mohou sloužit i jako deka, můžete vybírat z celého spektra lehkých šatů a šátků k uvázání kolem beder či za krkem, nebo si pořídit velmi praktické plážové pončo.

Plážová ponča jsou velmi příjemným vybavením pro pobyt u vody – vyráběny jsou převážně ze savého materiálu a lze se do nich zabalit a rychle oschnout. Ochrání vás také v případě, že se značně zhorší počasí.

Jak na obuv k vodě

Volba obuvi pro pobyt u vody závisí především na jejím konkrétním užití, vždy však platí, že by měla být lehká a dobře omyvatelná. Pro pohyb po pláži jsou ideální žabky či pantofle, které stačí nazout a jít se projít po pláži.

Pro vstup do vody jsou mnohem praktičtější boty do vody, které využijete zejména hrajete-li si s dětmi u břehu s nerovným podložím.

Ochrana před sluníčkem je nezbytná

V tašce na pláž by samozřejmě neměly chybět přípravky, které vás ochrání před silným sluníčkem, zejména plánujete-li u vody pobýt delší dobu.

Opalovací krém, olej nebo sprej byste měli doplnit slunečními brýlemi s dostatečným ochranným faktorem – u přípravků by měl dosahovat minimálně hodnoty 15, optimální je ovšem 30, v závislosti na aktuální povětrnosti.

Ve velmi teplých dnech s vysokým UV indexem je dobré používat navíc pokrývku hlavy – vhodný je klobouk s širší krempou z bledších materiálů.

Co se vám bude ještě hodit

Vedle nezbytných oděvů, osušky, vhodné obuvi a ochranných prostředků, které určitě využijete, si můžete pobyt u vody zpříjemnit také doplňky.

Preferujete-li spíše odpočinek ve stínu, můžete si jej dopřát pod slunečníkem nebo snadno rozkládatelným plážovým stanem. Ty také oceníte zvláště, jste-li u vody s menšími dětmi, které si pod nimi můžou nerušeně zdřímnout.

Jste-li naopak spíše slunečný typ, určitě si s sebou nezapomeňte vzít nafukovací lehátko nebo větší kruh. Dostanete se s ním na přímé sluníčko a zároveň si zajistíte komfort relativní samoty, pokud bude na pláži hodně lidí.

Trávíte-li dovolenou s dětmi, určitě přibalte hračky a hry odpovídající jejich věku. Pro nejmenší jsou k dispozici sady pro hraní na břehu, pro ty větší pak výbava na potápění, a také přenosné deskovky či karetní hry, kterými můžete vyplnit čas, kdy budete oddechovat po plavání. A samozřejmě svačinu.

Ukázat další aktuality