Webové stránky

Když se řekne pennyboard

RSS

Ptáte se, co je pennyboard? Název ve skutečnosti pochází od společnosti Penny® Skateboards. Jedná se o australskou společnost založenou v roce 2010. Název se velmi rychle stal synonymem pro malé desky, které jsou podobné longboardům mini cruiser, s tím rozdílem, že jsou vyrobeny z plastu.

Původní desky se řadily mezi ty nejodolnější a nejpevnější plastové desky na trhu. Desky byly navrženy v menších velikostech a pro jejich konstrukci byl zvolen plast, aby byly lépe přenosné, více přizpůsobivé uživateli a pohodlné.

Tlumení nerovného terénu a samotná jízda na pennyboardu je zcela odlišná než na dřevěném longboardu. Rozhodně doporučujeme pennyboard před koupí vyzkoušet, abyste zjistili, zda vám jízda vyhovuje anebo ne.

Pennyboardy mají další výhodu v tom, že na nich můžete jezdit i na boso, což je úžasný pocit. Musíte si, ale dávat pozor, abyste si kolečky nepřejeli prsty na nohou. To je opravdu nepříjemné a bolí to.

Výběr pennyboardu a příslušenství

Pokud jste začátečník, je ve vašem zájmu pořídit si pennyboard s větší deskou (zhruba 68,5 cm), která vaším nohám poskytne více prostoru. To vám pomůže k nastavení rovnováhy a udržení stability.

Navíc, větší deska je mnohem snazší na ovládání, především ze začátku. Originální pennyboardy, ty menší, disponují délkou 55,8 cm a je těžší je uřídit, jsou tudíž určené spíše pro ty zkušenější z vás.

Kolečka na pennyboard nejčastěji bývají v rozměrech 59 mm / 60 mm x 45 mm. Kvalitní kolečka jsou vždy z polyuretanu, jsou měkčí a mají lepší přilnavost a dobré tlumení nerovných povrchů.

Nejlevnější skateboardy mají kolečka z PVC, a ty rozhodně nechcete kupovat. Kolečka mají tendenci klouzat, netlumí nerovné povrchy, jízda s nimi je hlučná a také nebezpečná.

Součástí koleček jsou ložiska a silentbloky. Ložiska ovlivňují válcování kol. V základním modelu pennyboardu jsou vždy ložiska z chromové oceli, kvalita samozřejmě závisí na ceně.

Silentbloky jsou polyuretanové vložky zajišťující hladký průjezd zatáčkami. S příliš pevnými, nebo dokonce plastovými (PVC) silentbloky se velmi špatně zatáčí. Může se stát, že také vůbec nezatočíte.

Pro jezdce s nižší hmotností je doporučovaný výběr silentbloku z polyuretanu. Zkušenější jezdci pennyboardu se dále starají o přesnější tvar či tvrdost těchto vložek.

Pennyboard pro holky

Pokud se ptáte, zda je rozdíl mezi pennyboardem pro kluka a pennyboardem pro holku, tak není. Holky jezdí na stejných deskách jako kluci. Ve skutečnosti se pennyboardy takto nerozdělují.

Jedinou skutečnou volbou, kterou musíte před koupí pennyboardu udělat, je typ jízdy, vzhled desky a její velikost. Jediný rozdíl pro pennyboard pro holku se skrývá ve vzhledu desky, kterých je mnoho. Můžete vybírat z různých barevných kombinací a potisků např. na stránkách https://rulyt.cz/.

Ukázat další aktuality