Webové stránky

Jak funguje výkup nemovitostí

RSS

Máte nemovitost, kterou potřebujete rychle prodat, abyste získali peníze na nové bydlení nebo jen rychle potřebujete peníze, abyste zaplatili pohledávky vůči svým věřitelům?

Můžete využít nabídky různých společností na výkup nemovitosti, který je v poslední době poměrně populární pro každého, kdo vyžaduje peníze z prodeje, co nejrychleji. V souvislosti s výkupem nemovitostí lze zajistit i výkup louky nebo pozemku, kde dům stojí.

Výhody výkupu nemovitosti?

 • Rychlé jednání - je-li vaše nemovitost bez právního zatížení, je možný okamžitý výkup nemovitosti, který trvá přibližně 24 - 48 hodin, během kterých se řeší všechny formality, ušetříte si tak mnoho starostí. V případě právního zatížení je situace řešena podle konkrétní situace.
 • Finance - finanční prostředky spojené s výkupem máte okamžitě k dispozici.
 • Právní jednání - výkupem nemovitostí se zabývají společnosti, které mají zkušenosti a zajistí vám i konzultaci s právníkem, který bude vytvářet danou smlouvu, u většiny společností bývá tento benefit zdarma, což vám ušetří mnoho peněz za právní služby.
 • Výše ceny - konkurenční společnosti na trhu mají i své výhody, každá chce získat, proto klientům nabízejí částky tak, aby konkurence neměla šanci. Pro vás přichází výhoda, kdy si můžete vybrat z několika nabídek a vybrat si tu, která vám nabídne za výkup domu nejvyšší částku.
 • Zadlužení - máte-li nějakou exekuci, hrozí vám dražba nebo zástava, můžete za výkup získat vyšší částku, s nemovitostí totiž nejsou spojeny žádné navyšující se náklady.

Stejně jako má každá mince dvě strany, i výkup nemovitosti má svoji velkou nevýhodu, která občas převažuje vše ostatní.

Klasický prodej může trvat i několik let, nakonec ale získáte přibližně částku, kterou jste za nemovitost požadovali, zatímco u výkupu nemovitosti dostanete mnohem méně peněz, částka se průměrně pohybuje okolo 70 % aktuální tržní hodnoty, může se také měnit podle druhu nemovitosti, aktuálního stavu, ale také lokalitě, přičemž byty a domy ve městech mají větší hodnotu kvůli dostupnosti obchodů, vzdělání a zaměstnání.

Nikdy nedosáhnete na plnou hodnotu nemovitosti, neboť je vykoupena za účelem dalšího prodeje, společnosti musí také myslet na vlastní zisk.

Postup pro výkup nemovitosti

 • Kontakt - jako první budete kontaktovat společnost, která se výkupem zabývá, sdělíte jí, o jakou nemovitost se jedná, není nutné vypisovat zdlouhavě vekeré parametry, pro začátek postačí jen přesná adresa, aby byl dům nebo byt nalezen v katastru nemovitostí.
 • Dokumentace - připravte si také dokumentaci, která dokládá, že nemovitost je opravdu ve vašem vlastnictví a neexistuje žádný další majitel, který by s výkupem nesouhlasil.
 • Prohlídka - po domluvě je stanovena pečlivá prohlídka, která upřesní daný stav nemovitosti.
 • Cena - ze všech zjištění je stanovena výkupní cena, se kterou buď nesouhlasíte a proces je u konce, nebo souhlasíte a právník začíná pracovat na smlouvách.
 • Smlouvy - smlouvu si důkladně prostudujte, nikdy ji nepodepisujte ihned a na jakoukoli nesrovnalost, které nerozumíte nebo vám nevyhovuje, se ptejte. Je-li vše v pořádku, smlouvy jsou podepsány. Jejich vyhotovení je vždy pro obě strany.
 • Katastr nemovitostí - po podepsání smlouvy je zasláno vyrozumění na katastrální úřad o změně vlastníka.
 • Vyplacení - poté je vám vyplacena cena za nemovitost podle smluvních podmínek, většinou se jedná o vysoké částky, které jsou vypláceny bankovním převodem, existují i případy, kdy je výkup nemovitosti vyplacen hotově.
 • Předávací protokol - na závěr je sepsán předávací protokol, na základě kterého si nový majitel převezme svoji nemovitost.

Chcete poradit s výkupem nemovitosti? Nezávazně kontaktujte společnost – Vykupnemovitostipraha.cz, kde to s vámi proberou – poradí a případně i pomohou s realizací.

Ukázat další aktuality