Webové stránky

Tipy na vánoční dárky pro sportovce

RSS

Každý rok vymýšlet, čím obdarovat své blízké na Vánoce, narozeniny a k dalším příležitostem, to dá zabrat. Pokud vybíráte dárek sportovci, máte to vždy jednodušší, nějaké to vybavení, oblečení, výživa či doplňky vždy zafunguje.

Je-li váš blízký kromě cvičení a pohybu obecně také milovníkem vody a trochu i adrenalinových sportů, máme pro vás tip na pár skvělých dárků.

Můžete si být jistí, že podobně originální dárky ještě nedostal. Možná, že vám bude jednou vděčný za to, že jste ho přivedli k novému koníčku.

Padlleboard jako začátek adrenalinu na vodě

S paddleboardem, tím pár metrů dlouhým prknem, na němž se zdá, že není snadné udržet stabilitu, se lze perfektně vyřádit na řece u vaší chaty, vyrazit s ním na víkend k rybníku či jezeru, nebo jet zdolávat vlny k moři. Zábavy si s ním užije celá rodina. Když se naučíte držet na něm stabilitu, klidně vyrazte na delší výlet po řece.

SUP, neboli stand up paddleboarding, si užije jak úplný nováček, pro kterého bude výzvou se jen na prkně udržet, i zkušenější sportovec, jenž bude co nejdříve hledat divočejší vodu a vlny.

Když budete paddleboard pořizovat, čeká na vás výběr mezi pevným a nafukovacím. Nafukovací paddleboard je skladnější, mobilnější a lépe se s ním cestuje. Pevný naopak nabízí vyšší stabilitu, pro ty, kteří s ním mají už nějaké zkušenosti, je vhodnější. Pořád ale myslete na to, že je to několik metrů veliký předmět a že cestovat s ním není snadné.

Důležitý je správný výběr velikosti. Obecně platí, že čím delší, tím rychlejší. Šířka zase vyvažuje rychlosti a stabilitu. Při vybírání konkrétního typu se zaměřte spíše na univerzální či tzv. touring, určený pro klidnější vody a delší cesty.

Speciální paddleboardy závodních či vlnových typů jsou pro začátečníky zbytečné, stejně jako ty, na něž je možné doinstalovat plachtu (windsup). Zde už se posouváme směrem k windsurfingu.

Hledáte více adrenalinu? Zkuste wakeboard

Pokud si myslíte, že paddleboard by obdarovanému přinesl málo adrenalinu, vsaďte na wakeboarding. Ano, to je ten sport, kdy jezdec na jakémsi vodním snowboardu letí na laně přivázaný za motorovým člunem. Když budete někomu kupovat wakeboard, měl by mít alespoň nějaké zkušenosti s vodními sporty, nebo umět na snowboardu (byť jde o zcela jiný sport).

Wakeboardy jde v České republice využít na několika místech a ani nemusíte vlastnit motorový člun. Existují totiž tzv. cable parky, kdy jezdce táhne po vodě menší či větší vlek. Pro někoho, kdo miluje adrenalin a rád překonává různé výzvy, je wakeboard perfektní dárek. Nezapomeňte k němu přibalit i přilbu a vestu.

Pončo pro všechny vodní hrátky

Když se řekne pončo, nemusíte si představit jen ty teplé vlněné či pletené přehozy. K vodě jde o velice praktický doplněk. Vyrábí se ze stoprocentního polyesteru, který zaručuje maximální pohodlí.

Pončo s kapucí perfektně zahřeje poté, co vylezete z vody a zrovna na vás nepaří sluneční paprsky, ochrání přes sluncem zapomnětlivce, kteří se nemažou opalovacím krémem, a nahradí ručník. Ručníkové pončo totiž skvěle saje vodu. Poslouží i jako náhrada deky.

A v neposlední řadě v něm budete vypadat zatraceně dobře. Tedy ne vy, ale ten, komu ho jako dárek pořídíte. Věřte ale, že si ho natolik zamiluje a bude vám o něm vyprávět tak dlouho, že si jedno koupíte i vy např. na mysticstore.cz.

Ukázat další aktuality