Webové stránky

Wakeboard dárek na Vánoce

RSS

Vánoční dárky jsou tématem, které se jistě týká velké většiny z nás. Co když ale nemáte možnost nahlédnout do dopisu pro Ježíška a vaše nápady jste vypotřebovali již minulý rok?

Chce to porozhlédnout se po inspiraci. Je však složité udržet si během tohoto čerpání inspirace i jistou originalitu. Pokud tedy sháníte opravdu jedinečný vánoční dárek pro sportovně založeného člověka, tady je tip na jeden takový.

Pokud tento sportovně založený člověk miluje jízdu na prkně, ať už se jedná o snowboard, skateboard nebo třeba longboard, jistě se tímto dárkem trefíte do jeho vkusu. Jedná se totiž o prkno na vodu – wakeboard. Prkno, s jehož pomocí zpevníte celé tělo, zlepšíte fyzickou kondici, odbouráte stres a zažijete spoustu zábavy a adrenalinu.

Pokud o něm slyšíte prvně, trochu vám ho představím.

Wakeboard je tedy prkno využívané na vodních plochách ke sportu zvanému wakeboarding. Tento sport, vodní sport, podobný snowboardingu, spočívá v jízdě na výše zmiňovaném prkně buď za motorovým člunem, nebo na wakeboardovém vleku po vodní ploše.

Právě tyto wakeboardové vleky jsou vhodné pro osoby, které nemají s wakeboardingem zkušenosti žádné, nebo pouze minimální. Vyskytují se totiž v tzv. cable parcích, vleky jsou zde obsluhovány odborníky v oboru, takže případným nováčkům poradí a ukáží, co a jak.

Nudit se zde ale nebudou ani jezdci zkušenější. Po osvojení základních dovedností můžete totiž vaši jízdu obohatit o různé triky či o jízdu přes překážky, která je typická právě pro výše zmiňované wakeboardové cable parky.

Kupovat nebo vypůjčit?

Jistě si říkáte, že je zbytečné prkno kupovat, že by bohatě stačil wakeboard vypůjčený. Já vás ale vyvedu z omylu. Prkno vlastní, uzpůsobené danému člověku, pozitivně ovlivní a u začátečníků výrazně ulehčí nejednu jízdu na vodě.

wake

Využití wakeboardu v České republice

Možná o tom nevíte, ale wakeboarding nabírá i v České republice na popularitě. Nalézt místo pro využití tohoto vánočního dárku není zas tak obtížný úkol. Pokud jste vlastníkem motorového člunu, stačí se porozhlédnout po nějaké dostatečně prostorné vodní ploše, a pokud vám v garáži motorový člun zrovna neparkuje, navštivte wake park.

V České republice jich máme již přes dvě desítky. Nachází se v Praze, v Chomutově, České Lípě, Třebouticích, ve Stráži pod Ralskem, Mostě nebo třeba v Hradci Králové. No zkrátka, najdete je po celé republice, ale i za hranicemi.

Pokud tedy hledáte dárek, který bude nejen originální, ale i nadčasový, dárek, který bude dělat radost i po odstrojení vánočního stromečku, dárek, který posílí nejen fyzickou kondici, ale i dobrou náladu, psychiku a případně i otužilost, pokud bude nadšení přetrvávat i do chladnějších měsíců roku, může být wakeboard tou správnou, vánoční volbou.

Ukázat další aktuality