Webové stránky

Nebankovní úvěry

RSS

Představte si, že potřebujete rychle půjčit peníze. Půjdete do banky? Nejspíše ne, protože zde po vás budou požadovat spoustu „zbytečností“ a navíc budou potřebovat čas na schválení. Co kamárád? Dobrá možnost, malé úroky, ale může se stát, že zrovna nebude mít požadovaný kapitál při sobě. Tak co zkusit využít nebankovní společnosti? Ty poslední dobou nabírají na síle, poskytují peníze velmi rychle a už to nejsou jen ti lichváři, kteří vás chtějí za každou cenu oškubat o poslední korunu. Mezi tyto společnosti patří např. Home Credit, ACEMA, Zaplo, či Cetelem, čili firmy s dobrými ohlasy a zajímavými nabídkami pro své zákazníky.

Rychlá půjčka

Jak jsme psali již výše, rychlost je jednou z největších předností nebankovních úvěrů. Většina kamenných bank po vás totiž bude považovat doklad o výši příjmu, v některých případech i ručitele a zejména je bude zajímat, zda-li už někomu nedlužíte, což může být někdy opravdu problém. K vyřízení nebankovní půjčky vám zpravidla budou stačit osobní údaje, po jejichž vyplnění společnost vaši žádost schválí a peníze získáte velice rychle na účet. Například rychlá online půjčka ACEMA či Kredito24 vyplácí peníze, v případě větších půjček zálohu ihned po schválení. U těchto úvěrů je však ve většině případů velkou trhlinou vyšší úrok, jsou však i výjimky (viz. ACEMA), které nabízejí výhodné úroky a splátky šité na míru (individuální posuzování).

Podnikatelský úvěr

U bankovních institucí přicházejí podnikatelé zkrátka, pokud potřebují vyplatit exekuci, či rozjet pro banku „nezajímavý“ byznys, případně to trvá moc dlouho. Proto vzniklo kvantum společností právě pro tento typ lidí, kteří by chtěli začít podnikat, mají nápad, ale nemají peníze, popř. už nějaký podnik rozjetý mají, ale hrozí jim exekuce. Rozdíl mezi bankovní a nebankovním podnikatelským úvěrem tkví opět zejména v rychlosti a splácení usnadňujících benefitech. Najdeme instituce, které si řeknou o tři dny času, existují však společnosti, jejíž pracovníci neotálí a pošlou vám peníze již do 24 dní. Půjčka pro začínající podnikatele se přitom vejde do velice příjemné úrokové sazby, kterou by ocenil nejeden zájemce o půjčku.

Půjčka bez doložení příjmů

Dokládat poskytovatelům půjček své příjmy je již trochu přežitek. Mnoho lidí totiž „upravuje“ své příjmy tak, aby co nejvíce ušetřili a vysvětlovat pak finančnímu úřadu, proč zatajili tu či onu sumu je opravdu zbytečné. Mnoho společností je tak chápavých, že se běz těchto cárů papíru obejde. Pokud mezi takovéto šetřílky patříte i vy (teď tím nemyslíme, že obíráte stát na daních, to by nás ani nenapadlo!), možná by také nebylo od věci spočítat si nejvýhodnější půjčku v online kalkulačce, díky níž můžete najít optimální úvěr, který bude šitý na míru přímo vám. Půjčka bez doložení příjmů má prostě tyto občas strategické parametry.

Ukázat další aktuality