Webové stránky

Rychlé půjčky před výplatou – kdy se vyplatí?

RSS

Možná i vy sami znáte situaci, kdy Vám chybí několik dní do výplaty a jste zcela na mizině. Stát se to může skoro každému – přijde nějaká nečekaná událost, spojená s vysokými výdaji (např. když se Vám porouchá lednička nebo pračka, když Vás vytopí sousedi apod.). Ideální samozřejmě je, když Vám pomůže někdo z rodiny nebo přátel a půjčí Vám potřebné peníze a nemusíte tak platit žádné úroky. Co když Vám ale nikdo z Vašich blízkých půjčit nemůže?

V takovém případě je možným řešením obrátit se na některou ze společností, jež nabízejí rychlé půjčky před výplatou. Takových firem je dnes obrovské množství a pořád přibývají nové. Ne všichni poskytovatelé těchto úvěrů jsou ale poctiví a mnoho lidí se bohužel stane obětí podvodníků. Dalším rizikem jsou pak půjčky, které sice dostanete, ale pokud je nesplatíte včas, naskáčou Vám tak vysoké sankce, že se snadno ocitnete ve velkých finančních problémech.

Otázce krátkodobých rychlých půjček se nedávno věnoval i odborný portál Bankovnípoplatky.com, jejich článek určitě stojí za přečtení.

Půjčka před výplatou a její specifika

Když se řekne půjčka před výplatou, většinou si představíme malý a rychlý úvěr v řádu maximálně několika tisíc. Málokdo ale ví, že i takováto půjčka může být zcela zdarma – aktuálně nabízí hned několik úvěrových společností první půjčku bez úroků a bez poplatků. Pokud takovouto půjčku splatíte v řádném termínu, nebude Vás to stát ani korunu navíc – a to už se skutečně vyplatí.

Tato možnost se ale týká jen několika poskytovatelů, u většiny z nich se poplatkům nevyhnete. Každá úvěrová společnost má podmínky trochu jiné, obecně platí, že půjčky před výplatou bývají od cca 500 Kč až do max.15 000 Kč, doba splatnosti je pak většinou max. 1 měsíc. Téměř vždy lze splatnost půjčky prodloužit, toto posunutí splatnosti ale není zdarma a úvěr se Vám tak může značně prodražit. Společným jmenovatelem všech těchto rychlých půjček je určitě snadné a rychlé vyřízení prostřednictvím internetu. Poslední specifickou vlastností půjček před výplatou je pak jejich dostupnost skoro pro každého – nebankovní společnosti se zaměřují i na ty klienty, kteří by u banky úvěr nedostali a malou půjčku tak může dostat i člověk se záznamem v registru dlužníků, s exekucí nebo bez stálého příjmu.

Rychlé půjčky Vám mohou pomoci, ale i uškodit

Rychlé půjčky ale mohou člověku mnohdy i ublížit a dostat ho do ještě větších problémů. Typickým příkladem jsou třeba lidé, kteří si půjčují jen proto, aby mohli splatit svůj předchozí úvěr a dostávají se tak do dluhové spirály, z níž není úniku. Velkou chybou je také půjčování si na nákup vánočních dárků, kdy žadatel nepřemýšlí nad tím, jak bude svoji půjčku splácet a po svátcích na splácení rezignuje nebo zapomene. Sankční poplatky u nebankovních společností bývají hodně vysoké a ve finále pak můžete dlužit až několikanásobek toho, co jste si vypůjčili.

Jak získat rychlou půjčku, která je zároveň výhodná?

Pokud si chcete půjčit bez zbytečně vysokých poplatků, nepodávejte si žádost hned u prvního poskytovatele, ne něhož narazíte. Mnohem rozumnějším řešením je použít některý z webů, jež se specializují na nezávislé srovnání půjček. Na nich najdete maximum informací o jednotlivých nabídkách a okamžitě si vytvoříte dokonalý obrázek o tom, kde se Vám úvěr vyplatí a kde ne. Zjistíte, kdo půjčuje napoprvé zdarma a kdo má naopak moc vysoké poplatky a vyberete si tak půjčku, jež bude přesně splňovat Vaše požadavky. Nezanedbatelnou výhodou je i skutečnost, že tyto srovnavače zahrnují pouze prověřené půjčky a nikdy na nich nenarazíte na žádné podvodníky. 

 

Ukázat další aktuality