Webové stránky

Sportem ku zdraví

RSS

Rozhodla jste se, že uděláte něco pro svoje zdraví. Pohyb, to znamená i dávku endorfinů pro vaše tělo. Sport je vlastně taková instantní dobrá nálada. Navíc vás to nemusí ani nic stát, stačí prostě využít krásné počasí.

Věděla jste, že nejpřirozenějším druhem pohybu je chůze? Pokud vám zrovna příroda nenadělila postřeh při zacházení s míčem nebo smysl pro rytmus, zúročte prostě to, co jste se naučila už jako batole.

Chce to správné sportovní oblečení

 V každé z nás dříme troška marnivosti. V dámském sportovním oblečení vám bude nejen pohodlně, ale taky vám to bude slušet. Možná nebudou vaše výkony zpočátku úplně na nominaci na olympijské hry, ale to by vám nemělo vzít chuť.

Která z nás by odmítla příležitost pro nákup něčeho hezkého na sebe? Nové přírůstky do šatníku udělají radost vždy. Třebadámských triček není nikdy dost. Jsou tak příjemná, že v létě už zkrátka nebudete chtít nosit jiná, a to díky vysokému podílu bavlny. Jsou dokonale prodyšná, takže zvládnou nejen tropické teploty, ale i výkony ve fitness centru.

Které kalhoty vás zase zaručeně nebudou omezovat v pohybu? Populární legíny. Jak jinak než z přírodních materiálů, které lépe sají vlhkost než polyester. Bude vám v nich příjemněji, a to po dlouhou dobu. Zároveň totiž snesou i častější praní.

Zapotřebí jsou i kvalitní boty

Výběr sportovní obuvi byste neměla podcenit. Špatně zvolená bota se stane bez nadsázky botou španělskou, nechvalně proslulým mučicím nástrojem. Ta správná by vám rozhodně neměla být příliš malá, ačkoli zvyklá jste možná dosud na těsnější. Pozor si budete muset dát i při volbě dostatečné šířky.

Je možné, že si budete na nové boty chvíli zvykat a doprovázet vás budou zvláštní pocity. Vydržte. Zkrátka musejí sedět jako vaše druhá kůže. Boty je lepší si samozřejmě vyzkoušet a podrobit je také zátěži, každé z nás vyhovuje i jiný tvar. Zpravidla to při pouhém nazutí vsedě nestihnete poznat.

Ukázat další aktuality