Webové stránky

Finanční rezervy pro rodiny s dětmi

RSS

Rodiny s dětmi si finanční rezervu odkládají na spořící účty, kde se jim úspory ještě více zhodnotí

Každý rodinný rozpočet je na tom úplně stejně jako třeba firemní účetnictví, všude musí být příjmy i výdaje v rovnováze. Hospodaření domácnosti nepodléhá žádné kontrole finanční instituce a je jen a jen na vás jak s vydělanými penězi naložíte. Zapisujete si poctivě každý den své výdaje? Je jedno zda-li si rodinný rozpočet vedete na papíře, v počítači a nebo používáte aplikaci v chytrém telefonu. Musíte mít neustálý přehled o tom, za co a kolik utrácíte. Jednou měsíčně se podívejte zpětně, jak jste hospodařili minulý měsíc, zkuste posoudit nakolik byly všechny výdaje nezbytné a kde by se dalo ještě ušetřit. Pamatujte, že vždy je třeba mít finanční rezervu minimálně na období 3 měsíců, finanční experti však raději udávají dobu půl roku. Kolik si budete odkládat tzv. na horší časy je na vašem uvážení, ale po zaplacení nutných výdajů (bydlení, telefon, internet, jídlo, oblečení, provoz auta,... ) vám musí zůstávat určitá částka, na kterou se prostě nesmí sáhnout. Jakmile začnete finanční rezervu používat i na běžné výdaje, jste v koncích.

 

Rodinný rozpočet musí být vyrovnaný

 

Samozřejmě, že nemůžete utrácet více než jsou vaše příjmy, ale určitě je dobré uvážit, na čem může vaše rodina ještě ušetřit. Snadno tak naleznete 20 - 40 % z vašich příjmů pro vytvoření finanční rezervy. Co ale dělat v případě, kdy už šetřit není z čeho? I takové situace jsou dnes běžné a spousta rodin žije odvýplaty k výplatě. Jak si tedy poradit, když se pokazí spotřebič v domácnosti nebo je nutno zaplatit dítěti školu v přírodě, tábor,...? Pak můžete začít s prodejem svého majetku a nebo použít daleko efektivnější řešení v podobě rychlé nebankovní půjčky. Ta vás okamžitě zbaví nepříjemných starostí, vždyť půjčku si můžete sjednat i během víkendu! Skutečná online půjčka i o víkendu je vám kdykoli po dobu 24 hodin k dispozici. Žádost o půjčku podáte na příslušných webových stránkách, nemusíte narychlo skenovat žádná potvrzení, vše probíhá pouze online cestou. Po schválení plně automatizovaným systémem obdržíte jen na mobilní telefon SMS zprávu s kódem, jež použijete pro vyplacení peněz. Můžete si vybrat mezi bankovním převodem nebo hotovostí. Pro spoustu lidí se stává taková půjčka ideálním pomocníkem v nouzi.

 

Jak chytře vytvořit úspory?

 

Jste šetrní, snažíte se spořit, jen nevíte kde a jak peníze ukládat? Pokud možno nejlépe tak, aby se ještě více zhodnotily? Dávat je do slamníku jako naše babičky asi dvakrát rozumné nebude. Nikdy nevíte kdo je najde a nezapomínejte také na fakt, že je postupně znehodnocuje  inflace. Takže kam? Ano správně, do banky. Každá banka nabízí k běžnému účtu také účet spořící, kde budou naše peníze pěkně v bezpečí. Jednak jsou ze zákona pojištěny a jednak ani my sami na ně nemůžeme jen tak sáhnout kdykoli nás napadne. Správný výběr spořícího účtu podléhá více faktorům a je třeba se s nabídkou nejprve seznámit. Znát TOP 10 spořících účtů, kde vám úspory ještě zhodnotí, je pro vás více než důležité. Banky se neustále předhánějí v nabídce finančních produktů a marketingová reklama má za úkol získat nové klienty. Jak se potom v tom máte vyznat, když je vše na první pohled stejné? Nejprve si ujasněte kolik a na jak dlouho chcete peníze ukládat. Dále posuďte jaké podmínky jsou pro vás akceptovatelné při dostupnosti spořícího účtu. Být při výběru maximálně obezřetný se jistě vyplatí!

 

Je jedno, jestli je člověk bohatý nebo chudý, každý musí mít něco bokem. Nikdy nevíte, co vám osud připravil do cesty a mějte na paměti, že žádná hranice, kdy byste měli již dostatečně našetřeno prostě neexistuje.

Ukázat další aktuality